Незалежність регуляторів вимагає комплексних змін до Конституції: аналіз закону про НКРЕКП

КИЇВ — 23 січня 2020 року. Перше у поточному році засідання Комітету з питань енергетики нафти та газу було присвячене обговоренню нового закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП).

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг» був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським 27 грудня, і вже за два дні, 29 грудня, набув чинності.

Ним передбачається низка змін  зокрема, НКРЕКП, відтепер підпорядковується Кабінету міністрів України. Законом також внесено зміни до ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» зокрема, в частині її правового статусу та особливостей призначення та припинення повноважень членів регулятора.

Про те як змінився статус НКРЕКП та на які зміни варто очікувати далі, говорили Людмила Буймістер, народний депутат України, Олександр Формагей, екс-член НКРЕКП та Наталія Гутаревич, юрист практики енергетики Sayenko Kharenko.

Деякі попередні зміни вже аналізувала модератор засідання, Голова Комітету Марина Гріцишина, радниця Sayenko Kharenko. З експертною думкою можна ознайомитися за посиланням.

У результаті обговорення експерти дійшли до висновку, що для забезпечення незалежності органу-регулятора необхідно вже зараз починати роботу над змінами до Основного Закону у сфері енергетики. Учасники наголосили, що ключовим фактором ефективності регулювання є саме незалежність органу, достатня кількість повноважень та свобода дій. 

Пані ж Буймістер підкреслила, що зміни до Конституції повинні бути комплексними та стосуватись всіх незалежних регуляторів, а не тільки НКРЕКП. Вони мають визначати конституційний статус незалежних регуляторів, його критерії, порядок створення та призначення їх членів та координації роботи регуляторів з іншими гілками влади.

З презентацією пані Гутаревич можна ознайомитися за посиланням.

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Committee news

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES