Дмитро Романович: «Сфера ІВ наразі є ключовою, тож я розраховую на допомогу АПУ»

КИЇВ — 26 вересня 2019 року. Відбулася зустріч представників Комітету АПУ з інтелектуальної власності та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Дмитра Романовича.

Передумовою зустрічі стало звернення Комітету до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо питання про стан виконання Мінекономрозвитку функцій формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності. Зважаючи на критичний стан державного управління сферою, охорони і захисту ІВ в Україні Комітет АПУ доніс до відома заступника Міністра найбільш значущі проблеми у цій сфері, які потребують негайного вирішення.

Дмитро Романович зазначив, що 70% звернень до нього стосується саме сфери ІВ, тож він вбачає рух за вектором реформування напряму ключовим завданням. Пан Романович підкреслив: роботи багато, тому він розраховує на співпрацю із Комітетом Асоціації правників України.

Представники Комітету коментують:

Олександр Мамуня, Голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, партнер ЮФ «Aequo»:

Враження. Позитивні, оскільки ми побачили бажання нового заступника Міністра, відповідального за питання ІВ, справді щось змінювати, реформувати галузь, прислуховуючись до професійної спільноти. А ось у щирості його намірів переконаємося уже найближчим часом.

Очікування від співпраці. Полягає в активному долученні МЕРТом нас до законотворчої роботи. Особисто я, як і Рада Комітету, вже морально готові зробити це завдання пріоритетним. Це найголовніше очікування. Якщо ж із нами будуть радитися з кадрових питань, ми, звичайно, будемо це вітати. Адже за всю історію з нами ніхто ніколи не радився щодо цього. Це важливо, бо галуззю мають управляти професіонали, а не люди, які жодного стосунку до IВ ніколи не мали.

Коли можна робити перші висновки? Упродовж місяця-двох. Законопроекти щодо торговельних марок, промислових зразків, винаходів та корисних моделей, а також щодо державної системи управління галуззю, найбільш очікувані — ідеальний лакмусовий папірець. Активність залучення нас до роботи, врешті, кінцева редакція проектів дозволять зробити висновки про щирість намірів представників влади.

Катерина Сопова, заступниця керівника Центру експертних досліджень НДІ інтелектуальної власності НАПрН України,  судовий експерт, патентна повірена України, к.ю.н.:

Наразі в Раді Комітету синхронізувалася крута команда з повною готовністю витрачати час і зусилля для залучення найкращих фахівців сфери, проведення змін, що дозволять запрацювати системі держорганів ІВ прозоро та ефективно.

Під час діалогу з Дмитром Романовичем ми побачили його бажання розібратись у проблемах, пов’язаних зі сферою ІВ, та готовність прислухатися до всіх професійних кіл сфери. Зустріч була ефективною: нам вдалося донести всі нагальні проблеми, їх імовірні причини та запропонувати шляхи вирішення.

Дякуємо за цю можливість та домовленість про подальшу співпрацю. Новий заступник Міністра справляє приємне враження людини, готової до перешкод, пов’язаних із завершенням реформи. А ми, у свою чергу, надамо будь-яку професійну допомогу для досягнення цієї мети.

Анна Кравчук, партнерка ПЮА «Синергія», патентна повірена, адвокатка:

Поки зарано робити будь-які висновки. Проте надихає той факт, що проблематика та побажання щодо реформування сфери ІВ фіксувалися. Була помітна відкритість з боку чиновників Міністерства.

Комітет з інтелектуальної власності АПУ гарантовано зможе виступити надійним партнером держави у досягненні спільної мети — створенні ефективної системи інтелектуальної власності. 

 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?