Державна регуляторна служба визнала протиправним прийняття Постанови Кабміну

КИЇВ — 06 серпня 2019 року. Державна регуляторна служба України (далі — ДРСУ) розглянула та опрацювала звернення Комітету АПУ з інтелектуальної власності (далі — ІВ) щодо Постанови Кабміну № 496 про підвищення розмірів зборів. У відповіді йдеться про те, що вказана постанова за своїм змістовним наповненням не відповідає редакції проєкту постанови, який погоджувався з ДРС. Водночас, проєкт Постанови №496 на погодження до ДРС не надходив, а отже, був прийнятий із порушеннями вимог Закону 1160.

«Враховуючи викладене та на підставі повноважень, визначених підпунктом 10 пункту 4 Положення про Державну регуляторну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2014 №724, та статтею 25 Закону 1160, ДРС повідомила Кабінет Міністрів України про виявлені обставини, за яких постанова Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 № 496 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1756 і від 23 грудня 2004 року № 1716» не могла бути прийнята, оскільки проєкт вказаного регуляторного акта не погоджувався із уповноваженим органом», — йдеться у відповіді ДРСУ.

Нагадаємо, що 12 червня 2019 року без публічного обговорення та всупереч зауваженням і пропозиціям громадськості Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 496, відповідно до якої підвищено розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти права інтелектуальної власності (ОПІВ) в Україні в середньому в 3-9 разів.

Кабмін мотивував таке рішення бажанням осучаснити рівень зборів за реєстрацію та охорону прав інтелектуальної власності відповідно до економічних реалій в Україні, а також потребою вдосконалення і модернізації функціонування системи охорони прав ІВ в Україні та її суб’єктів.

Натомість Комітет АПУ з ІВ переконаний, що такі дії з боку Уряду сприятимуть суттєвому погіршенню стану інноваційної діяльності та призведуть до значного погіршення конкурентоспроможності українських підприємців.

Тож 17 липня 2019 року Комітет АПУ з інтелектуальної власності звернувся до Голови ДРСУ Ксенії Ляпіної з проханням ініціювати призупинення введення в дію Постанови та проведення публічних обговорень порушеного питання, здійснити відповідні розрахунки, які пояснять доцільність підвищення розміру зборів, а також здійснити обґрунтування застосованого підходу визначення кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання.

«Просимо також врахувати, що статтею 230 Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС визначено, що сторони мають забезпечити добросовісні і справедливі процедури та заходи охорони прав інтелектуальної власності, які не повинні бути надмірно складними чи дорогими, а також мають бути ефективними, співрозмірними, стримуючими, мають застосовуватися таким чином, щоб уникнути створення перешкод законній торгівлі та забезпечити їх захист від зловживань», — йдеться у зверненні Комітету до ДРСУ.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?