Розпочато весняний сезон Legal Club у Харкові

ХАРКІВ — 6 березня 2019 року. Відділення АПУ в Харківській області успішно розпочало новий сезон Legal Club.

Протягом усього вечора проходило жваве обговорення механізму оскарження повідомлення про підозру до внесення змін до КПК від 15 березня 2018 року.

Тематику заходу розкрила Зінаїда Чуприна, керівник кримінальної практики Юридичної компанії RIYAKO&PARTNERS. Модератором виступив Євген Ріяко, член Ради Відділення Асоціації правників України в Харківській області та керуючий партнер Юридичної компанії RIYAKO&PARTNERS.

Пані Зінаїда розпочала свій вступ із розгляду судової практики, зокрема, звернула увагу слухачів на рішення Рівненського міського суду Рівненської області у справі №569/81/16-к., яке стало безпрецедентним у цій сфері, адже слідча суддя Ореховська К.Е. вперше в Україні скасувала повідомлення про підозру.

Крім того, було порушено питання щодо предмета оскарження, а саме з’ясування, чи є повідомлення про підозру процесуальною дією, чи  процесуальним рішенням? Завдяки діалогу із залом та аналізу нормативної бази було зроблено висновок, що повідомлення про підозру все ж таки є процесуальною дією.

Відповідаючи на питання: «Чи всі підозри підлягають оскарженню?», Зінаїда Чуприна вказала на існуючі правові колізії у цій сфері, наслідком наявності яких є порушення принципу верховенства права. Свою позицію доповідач обґрунтувала, посилаючись на практику ЄСПЛ, а саме рішення у справах: Malone v. United Kingdom, Amann v. Switzerland, «Дія-97 проти України» та ін.

На завершення виступу було вказано на типові помилки адвокатів на всьому етапі оскарження: від подання клопотання до його задоволення.

Наступним до слова було запрошено Олександра Курила, суддю Апеляційного суду Харківської області. Пан Олександр, посилаючись на практику судів І та ІІ інстанцій, розповів про найбільш ефективні стратегії оскарження повідомлення про підозру. Також ознайомив слухачів із тонкощами використання матеріальних та процесуальних підстав у випадку подання відповідного клопотання.

Наостанок було зроблено висновок про необхідність узагальнення судової практики Верховним Судом щодо обговорюваної сфери відносин.

Висловлюємо подяку Зінаїді Чуприні, Олександру Курилу, Євгену Ріяку та учасникам заходу за змістовний діалог і безцінний досвід.

Долучайтеся до АПУ, будьте в центрі законодавчих змін.

 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?