Електронний суд: перші результати роботи

ХАРКІВ - 21 лютого 2019 року.  Відділення Асоціації правників України в Харківській області провело захід з обговорення переваг та недоліків в роботі системи «Електронний суд».

Обговорення проходило у конференц-залі Karazin Business School та розпочалося з вітального слова Інни Пустовалової, члена Ради Відділення Асоціації правників у Харківській області, секретаря судового засідання Господарського суду Харківської області.

Наталія Малишкіна, головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики Територіального управління ДСА України, розповіла, що на теперішній час система «Електронний суд» працює в тестовому режимі. З початку тестового періоду до Територіального управління Державної судової адміністрації (ТУ ДСА) надійшло чимало звернень щодо некоректної роботи системи. Найрозповсюдженішими проблемами Електронного суду є зависання та помилки у зчитуванні Електронного цифрового підпису, над усуненням яких зараз працюють спеціалісти. Представник ТУ ДСА також детально розповіла, як зареєструватися в системі Електронний суд, як подати позови та інші процесуальні документи з використанням системи. Зокрема, для реєстрації в системі, особа має обов’язково отримати Електронний цифровий підпис. Після реєстрації, користувач зможе вільно слідкувати за рухом своєї справи та має можливість подавати процесуальні документи в будь-який час незалежно від часу роботи суду. Також, спікер зазначила, що зараз триває процес розробки та прийняття єдиного документу - Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, яке буде регулювати роботу системи «Електронний суд».   

Наступним доповідачем виступила – Ольга Білова, суддя Харківського окружного адміністративного суду, яка розповіла про практику користування системою «Електронний суд» в Харківському окружному суді. Суддя розповіла про переваги та зручності роботи в системі, а також відзначила, що наразі громадяни мають вибір: подавати позов в електронному вигляді або, як і раніше, в паперовому.

В свою чергу, Інна Пустовалова розповіла про використання системи «Електронний суд» в Господарському суді Харківської області.

Історією зародження самої ідеї створення в Україні системи «Електронний суд» та шлях від ідеї до введення в роботу першої тестової версії поділився Олександр Ригін, заступник Керівника апарату Харківського апеляційного суду. Олександр брав участь у підготовці суддів та працівників апарату суду до роботи з системою «Електронний суд». Спікер зауважив, що на даному етапі розвитку нашого суспільства, важливо зробити систему доступною та зрозумілою для всіх користувачів. Щодо технічних проблем використання системи, Олександр навів аналогію з Електронними деклараціями, які на першому етапі роботи також мали безліч проблем, але наразі працюють у нормальному режимі. 

Відділення Асоціації правників України в Харківській області висловлює подяку спікерам за змістовні доповіді та відкрите спілкування з аудиторією!

Слідкуйте за нашими новинами, попереду ще більше корисних та цікавих заходів!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?