Алгоритм роботи адвоката над медичними справами

ХАРКІВ — 6 грудня 2018 року. Відділення Асоціації правників України в Харківській області спільно з Комітетом з медичного і фармацевтичного права Ради адвокатів Харківській області проведело захід з підвищення кваліфікації адвокатів, присвячений алгоритму роботи адвоката над медичними справами.

З вітальним словом до гостей звернулися: Вікторія Гайворонська, Голова Ради адвокатів Харківської області, Ольга Троценко, адвокат, керівник Адвокатського бюро Ольги Троценко, Голова Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради адвокатів Харківської області, член Ради Відділення АПУ в Харківській області, та Роман Чумак, Голова Відділення АПУ в Харківській області, керуючий партнер ЮК «Арес», заступник Голови Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради адвокатів Харківської області.

Тематику заходу розкрила Ірина Сенюта, адвокат, доктор юридичних наук, завідувач кафедри медичного права факультету післядипломної освіти ЛНМУ ім. Данила Галицького, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, національний представник в Україні Європейської асоціації медичного права EAHL. Доповідач поділилася власними знаннями та безцінним досвідом у галузі медичного права.

Пані Ірина звернула увагу на низку важливих питань у практиці адвокатів, серед яких — вимоги до збору доказів та адвокатського запиту для отримання лікарської інформації. Доповідач наголосила, що у випадку неотримання відповіді на запит необхідно звертатися безпосередньо до Уповноваженого ВРУ з прав людини. Крім того, обговорили алгоритм проведення клініко-експертної оцінки якості медичної допомоги. Значну увагу приділили проблемним питанням проведення та застосування висновків комісійної судово-медичної експертизи. Спікер звернула увагу на необхідні дії адвоката щодо нерозголошення лікарської таємниці. Порушили й питання медіації, практики ЄСПЛ, а також багато інших корисних аспектів, що виникають під час роботи над медичними справами.

Висловлюємо щиру вдячність пані Ірині, що разом із учасниками заходу занурилась у глибини медичного законодавства та розбиралася з усіма його нюансами. А також Комітету з медичного і фармацевтичного права Ради адвокатів Харківської області за підтримку в організації заходу.

Щиро сподіваємося на подальшу співпрацю!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?