Правовий режим воєнного стану: перші наслідки та очікування

ХАРКІВ - 30 листопада 2018 року. Як відомо, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 26 листопада 2018 року на територіях деяких областей, зокрема Харківської, було введено воєнний стан. 

Роман Чумак, Голова Відділення АПУ в Харківській області, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії «Арес», в ефірі програми «Тема дня» на UA:Харків спілкувався про правовий режим воєнного стану та можливі обмеження, що чекають на громадян. 

Особливу увагу приділили саме питанню конституційних прав і свобод, зокрема необхідності дотримання усіх процедур застосування будь-яких їх обмежень та можливості зазначених дій лише у випадках крайньої необхідності. 

Пан Роман звернув увагу глядачів на важливість термінового звернення до адвокатів та юристів у випадку неправомірного застосування обмеження прав громадян та юридичних осіб або недотримання процедури такого обмеження. 

Крім цього, порушили питання зниження інвестиційної привабливості України для іноземних інвесторів. Під час виступу пан Роман наголосив, що воєнний стан може стати причиною для застосування форс мажорних обставин, особливо якщо йде мова про виконання експортно-імпортних операцій.

Відео ефіру доступне за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?