Засідання літературного клубу Відділення в Харківській області

ХАРКІВ - 22 листопада 2018 року. Відділенням АПУ у Харківській області було проведено чергове засідання літературного клубу у Книгарні «Є».

На засіданні клубу було презентовано рукопис майбутньої книжки Романа Москаля, адвоката, партнера АО «Шевердін і партнери», члена Ради Відділення АПУ в Харківській області, яка має назву: «І ЦЗІН: 64 КРОКИ ДО ЩАСТЯ».

Праця «І ЦЗІН: 64 КРОКИ ДО ЩАСТЯ» є логічним продовженням першої книжки: «І цзін. Правильно міркувати, щоб передбачати: вступ до іцзинознавства», перше видання якої вийшло у харківському видавництві «Акта» у 2016 р. (друге видання – 2018 рік).

Перша книга була присвячена самому тексту «І цзін», його структурі, історії дослідження тощо, і як цим текстом користуватися. Текст «І цзін» можна охарактеризувати як підручник з ефективного мислення за допомогою якого китайські управлінці впродовж століть відточували свої навички управлінського мислення.

А от друга книга – задумана як популярний коментар до всіх 64 знаків «І цзіну», що одночасно має на меті бути тренажером для тренування ефективних технік мислення.

Кожен із 64-х знаків «І цзіну» описує найбільш ефективну стратегію дій у тій чи іншій ситуації, тому сам текст, що викладено досить складними для розуміння сучасної людини образним текстом, потребує відповідного коментаря.

Кожен із 64-х знаків може також бути охарактеризований як ЧАС із певними властивостями, що сприяє/чи не сприяє певним доречним/недоречним діям.

Іншими словами, як зазначив автор, якщо наші задуми не вписуються у характеристики поточного часу, то їм не судитиметься успішно втілитися у реальність.

Якщо узагальнити, то «І цзін», за умови достатньої кількості зусиль по опануванню його тексту, допомагає у виробленні такої звички мислення як «ситуативний аналіз» подій, як певної конфігурації сил у кожен даний проміжок часу, що вимагає від нас як від учасника ситуації певних осмислених дій, що дали б змогу вирішити ту чи іншу ситуацію із найменшою шкодою для наших інтересів.

Такі навички підвищують ефективність людських зусиль у будь-якій професійній сфері, тому що будь-яка діяльність протікає у динаміці мінливих обставин; більше того, вони роблять більш наповненим осмисленим проживання людиною самого життя.

Адже врешті-решт, «І цзін» має на меті виробити у людини високий рівень самовладання, здатність абстрагуватися від пристрастей та сильних емоцій при прийнятті рішень і такі вміння виробляються не у «тепличних» життєвих умовах а в умовах реального життя із його радощами та бідами, болями та розчаруваннями.

Саме тому майбутня книжка і має назву: «І ЦЗІН: 64 КРОКИ ДО ЩАСТЯ» - бо щастя, імовірно, це здатність зберегти самовладання та радість буття у будь-яких життєвих обставинах.

І найкращим тренувальним засобом нашого мислення для досягнення такого стану духу є дуже стара, але духовно жива і сильна до сьогодні книжка – «І цзін»!

Всі учасники літературного клубу отримали незабутні враження та емоції.

Запрошуємо всіх бажаючих і чекаємо вас на нових зустрічах літературного клубу Відділення АПУ у Харківській області!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?