Відшкодування витрат на правову допомогу: в Харкові розвіювали міфи

ХАРКІВ — 16 листопада 2018 року. Відділення АПУ в Харківській області провело семінар, присвячений питанню відшкодування витрат на правову допомогу.

Модератором заходу виступив Роман Чумак, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії «Арес», Голова Відділення АПУ в Харківській області. 

У якості доповідачів взяли участь Максим Селіванов, адвокат, представник «Дом юриста», та Дмитро Ципліцький, адвокат, керуючий партнер Адвокатського бюро Дмитра Ципліцького.

Відкриваючи семінар, Роман Чумак зазначив, що, на жаль, більшість адвокатів не користуються механізмом відшкодування витрат на правову допомогу, тим самим не реалізуючи повною мірою належні їм права.

Максим Селіванов порадив описувати дії з правової допомоги, яку надає адвокат, якомога детальніше, для того щоб завжди мати можливість пояснити як суду, так і іншій стороні по справі, що саме входить в розрахунок та чим зумовлена така вартість. Водночас, пан Селіванов рекомендував не зловживати своїми правами та не включати в розрахунок того, що не відноситься до юридичних послуг. При складенні розрахунку на відшкодування витрат з правової допомоги адвокат має діяти розумно, а суд при дослідженні цього розрахунку має виходити з принципу добросовісності. Якщо ж інша сторона заявляє про те, що розрахунок умисно перебільшений, саме вона має довести суду, в чому полягає надмірність з урахуванням принципу змагальності сторін. 

Дмитро Ципліцький розповів, за яким механізмом відшкодування витрат на правову допомогу працює його Бюро, чому так важливо правильно укласти договір про надання правової допомоги, та поділився практичними кейсами з отримання відшкодування витрат. Пан Дмитро також висловив думку про те, що практика відшкодування витрат на правову допомогу не має бути поодинокою та адвокатам необхідно і варто займатися цим питанням.

Під час обговорення було проаналізовано, які саме документи підтверджують факт надання правової допомоги, оплату такої допомоги та випадки, коли правова допомога оплачується по факту закінчення справи та прийняття судового рішення.

В результаті зустрічі були розвіяні міфи про те, що відшкодування витрат на правову допомогу отримати неможливо.

У зв’язку із актуальністю теми було вирішено організувати захід та запросити адвокатів, які мають змогу поділитися позитивною практикою відшкодування витрат на правову допомогу, яку вони надавали своїм клієнтам.

Заходи Відділення проводяться для підвищення практичного рівня знань та професійних навичок юристів. У нас завжди цікаво і професійно. Запрошуємо всіх бажаючих і чекаємо вас на нових зустрічах!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?