IP-суд: готуємося до найкращого

КИЇВ — 27 квітня 2018 року. Комітет з інтелектуальної власності Асоціації правників України запросив Голову ВККС Сергія Козьякова обговорити процес проведення конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Захід був відкритим для усіх бажаючих.

«Господарем зустрічі» виступив Олександр Мамуня, Голова Комітету з інтелектуальної власності АПУ, партнер, керівник практики вирішення спорів та інтелектуальної власності ЮФ AEQUO, адвокат.

Обговорили поточний стан проведення конкурсу, етапність та часову перспективу конкурсу, процедуру проведення іспиту, особливості тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей, а також проведення співбесіди.

Пан Козьяков розповів про плани на 2018 рік щодо проведення конкурсів на посади суддів, згадав про кваліфіспит для помічників суддів і конкурс в першу інстанцію. Повідомив, що другий етап конкурсу на посади суддів ВС розпочнеться попередньо у жовтні-листопаді, а також зауважив, що з нетерпінням очікує на конкурс до IP-суду, оскільки прогнозує, що проект буде успішним, як і у більшості країн, що його впроваджували.

Сергій Козьяков повідомив, що конкурс вже оголошено, і на день зустрічі отримано близько 210 пакетів документів. Проте не-суддів серед претендентів — менше 10 %. «Це провал спільноти патентних повірених», — напівжартівливо зауважив доповідач. Також у відповідь на питання про недопуск до конкурсу науковців та судових експертів у сфері інтелектуальної власності спікер відповів, що вважає це помилковим та пропонує ініціювати відповідні зміни до законодавства.

За словами гостя, підготовлено близько 1000 тестів, які наразі проходять внутрішню рецензію. Практичні завдання ще не готові. Пан Козьяков висловив сподівання, що результати конкурсу будуть оголошені не пізніше листопада 2018 року.

Сергій Козьяков запропонував Комітету АПУ в межах допомоги і співпраці створити групу для моніторингу процедури проведення конкурсу (зокрема, для внутрішньої рецензії тестових питань перед опублікуванням на сайт). Наостанок гість зустрічі висловив вдячність правовій спільноті та АПУ за допомогу в підготовці конкурсу та погодився із пропозицією Олександра Мамуні зустрічатися кожні 2 місяці на запрошення АПУ і обговорювати процес конкурсного відбору.

Слідкуйте за анонсами на сайті АПУ та приходьте поспілкуватися на найцікавіші для юридичної спільноти теми. З нами цікаво!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?