Роботодавець vs. інспектор. У пошуках взаєморозуміння

ХАРКІВ — 27 квітня 2018 року. Відділення АПУ в Харківській області разом із Управлінням праці Головного управління Держпраці в Харківській області провело семінар на тему: «Проблемні питання правового регулювання перевірок Держпраці».

Першим доповідачем виступив Євген Ріяко, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії Riyako&Partners, який розповів про відповідальність за порушення законодавства про працю, дії під час проведення перевірок та докази, які можуть бути використані в судовому процесі.

Практичну частину семінару провела Тетяна Вишневецька, адвокат, партнер Юридичної фірми Vileon. Під час дискусії було обговорено способи оскарження та методи захисту бізнесу з прикладами позитивної судової практики. Експертом з питань проведення перевірок виступила Юлія Гончарова, начальник управління праці Головного управління Держпраці в Харківській області, яка детально розповіла про повноваження контролюючих органів, порядок проведення ними перевірок та надала практичні поради, як діяти у ситуації, коли суб’єкта господарювання чекає інспекційне відвідування, та як до нього готуватися.

Особливу увагу Юлія Гончарова звернула на те, що дії Інспекції спрямовані, перш за все, на профілактику від вчинення порушень трудового законодавства, і законодавець надає можливість проведення добровільного «аудиту» суб’єкта господарювання, за результатами проведенням якого надаються рекомендації щодо усунення недоліків. Під час семінару учасники мали можливість задати питання і отримати рекомендації як щодо дотримання трудового законодавства взагалі, так і в конкретних ситуаціях.

Відділення АПУ у Харківській області дякує Управлінню праці Головного управління Держпраці в Харківській області за відкритість і співпрацю, а також нашому партнеру — Інституту права, технологій та інновацій за надану площадку для проведення семінару — і запрошує усіх бажаючих долучатися до заходів Відділення на нових зустрічах!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?