Збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ: що далі?

КИЇВ – 05 березня 2018 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності зібрав  членів Комітету, патентних повірених, юрисконсультів,  спеціалістів у сфері ІВ та зацікавлених осіб на круглій стіл, присвячений  змінам у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Обговорити зазначені питання зібрались Петро Іваненко, директор з питань інноваційного та інформаційного розвитку ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), Федор Луценко, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), Марина Шенкаренко, заступник начальника відділу економіки та статистики інтелектуальної власності ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), Андрій Атаманчук, патентний повірений, компанія ІМЕККО, Юлія Кольченко, старший юрист Baker McKenzie, Анна Кравчук, партнер ПЮА «Синергія», патентний повірений, адвокат, та Олександр Мамуня, голова Комітету АПУ  з інтелектуальної власності, партнер, керівник практики вирішення спорів та інтелектуальної власності ЮФ AEQUO, адвокат.

Метою публічного обговорення стало напрацювання спільних позицій стосовно актуальних питань, зокрема, чи є підстави для збільшення розміру зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ та як відрізняються ці розміри у різних країнах світу; чи вплинуло збільшення вартості послуг Укрпатенту на строки реєстрації об’єктів ІВ; а також, чому до складу Ради з питань інтелектуальної власності при КМУ не входять представники громадських організацій.

Варто зазначити, що учасники обговорення від Укрпатенту схиляються до думки, що наразі назріла гостра необхідність підвищити розмір зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ. Разом з тим, Мінекономрозвитку повідомило про призупинення процедури прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716”, яким передбачалось підвищення розміру зборів.

Андрій Атаманчук у своїй доповіді навів порівняльну  інфографіку витрат на сплату зборів та їх частки у витратах заявників станом на лютий 2017 року в Україні, Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Німеччині. З його презентацією можна буде ознайомитись за посиланням.

Долучайтеся до заходів Асоціації правників України та висловлюйте свої позиції з найактуальніших питань, що турбують правову спільноту!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?