Проблемні аспекти державної реєстрації громадських об’єднань обговорили у Харкові

ХАРКІВ — 24 листопада 2017 року. Відділення АПУ в Харківській області спільно з Радою адвокатів Харківської області провели круглий стіл, присвячений обговоренню проблемних питань державної реєстрації громадських об’єднань, внесення змін до відомостей та установчих документів.

Доповідачами під час заходу виступили Андрій Гнатушок, заступник начальника Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області — начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань, та Наталія Бєлова, заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області.

Захід проходив у режимі живого обговорення, тому кожен мав змогу поставити доповідачам актуальні для нього питання.

Під час круглого столу учасники звернули найбільшу увагу на такі проблемні питання:

— тривалість процедури реєстрації громадських об’єднань;

— неоднакове застосування реєстраторами законодавства;

— витребування під час реєстрації документів, що не передбачені законом;

— застосування положень примірного статуту громадських об’єднань.

Також учасники заходу вказали, що відповідно до чинного законодавства не передбачена процедура виключення засновників з громадських об’єднань. Для вирішення цієї проблеми голова Відділення АПУ в Харківській області Роман Чумак запропонував підготувати і звернутись із колективним листом-зверненням до Міністерства юстиції України.

На завершення заходу доповідачі звернули увагу, що реєстратор під час процедури реєстрації громадських об’єднань має керуватися виключно законодавством, тому в разі виникнення спірних ситуацій  заявники можуть звертатися до начальника і заступника начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області для оперативного вирішення проблемних питань.
На заходах Відділення АПУ в Харківській області завжди обговорюються актуальні юридичні питання, проблемні моменти в роботі та шляхи їх вирішення. У нас професійно і цікаво. Запрошуємо всіх бажаючих і чекаємо вас на нових зустрічах!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?