Пародії — де межа законного використання?

КИЇВ — 18 жовтня 2017 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності спільно з Комітетом з питань ЗМІ та рекламного права провели дискусію, присвячену визначенню законних меж використання чужих творів при створенні карикатур, пародій та інших прикладів вільного використання творів.

Своїми знаннями та досвідом з учасниками заходу ділились Анна Штефан, кандидат юридичних наук, завідувач відділом авторського права і суміжних прав НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ, Юрій Крайняк, керуючий партнер, керівник практики медіаправа ЮК Jurimex, Марина Корнієнко, директор юридичного департаменту телеканалу СТБ. Модерували дискусію Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України, та Ірина Стройко, голова Комітету з питань ЗМІ та рекламного права, головний юрисконсульт «Телерадіокомпанія «Студія «1+1», директор ТОВ «Молодість Дистриб’юшн».

Під час заходу правники проаналізували основні доктрини вільного використання пародій та меж допустимості пародії чи карикатури. Так, пані Анна розповіла учасникам про необхідні умови вільного використання твору за Бернською конвенцією про охорону літературних і художніх творів. Окремо доповідачка зупинилася на характеристиці відмінних рис попурі, пародії і карикатури, а також добросовісних умов їх створення.

Після обговорення окремих теоретичних моментів використання чужих творів та його правового регулювання між учасниками заходу розпалилась запекла дискусія щодо визнання одного із продемонстрованих роликів прикладом попурі чи пародією. Розділившись на дві окремі групи, правники продовжили захищати свої точки зору навіть після закінчення засідання.

Долучайтеся до діяльності Комітету з питань ЗМІ та рекламного права та Комітету з інтелектуальної власності та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?