Комітет АПУ закликає до публічного обговорення Переліку платних послуг Укрпатенту

КИЇВ — 4 жовтня 2017 року. Комітет з інтелектуальної власності Асоціації правників України (надалі — Комітет АПУ) звернувся до генерального директора Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Андрія Кудіна з пропозиціями щодо нової редакції Переліку платних послуг Укрпатенту, затвердженого наказом Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» № 197 від 28 вересня 2017 р.

На офіційному сайті Укрпатенту 29 вересня у другій половині дня було опубліковано повідомлення про введення в дію з 1 жовтня 2017 року нової редакції Переліку платних послуг Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (далі — Перелік).

У цьому Переліку, зокрема, передбачено, що клопотання замовника про надання послуги щодо встановлення строку проведення експертизи заявки на знак для товарів і послуг (пункт 10.7) приймається Укрпатентом після спливу трьох місяців від встановленої дати подання заявки на відповідний знак для товарів і послуг. Звіт про виконання замовлених послуг (пункт 10.7) Укрпатент надсилає замовнику через три місяці з дати зарахування коштів на відповідний рахунок Укрпатенту.

Комітет вважає, що негайність впровадження нового Переліку, що тягне збільшення розміру ставок за надання платних послуг; зміна порядку надання платних послуг щодо встановлення строку проведення експертизи заявки на знак для товарів і послуг; відсутність публічного обговорення та перехідного періоду унеможливлює адаптацію порядку надання послуг представниками інтелектуальної власності — патентними повіреними, а також має наслідком неможливість виконання тих зобов’язань, які мають патентні повірені перед своїми клієнтами. 

Водночас члени Комітету вбачають за доцільне загалом провести публічне обговорення порядку надання платних послуг Укрпатентом з урахуванням практики надання послуг патентними повіреними України.

З огляду на наведене вище та, беручи до уваги вектор прозорості діяльності органів державної влади та підприємств, що їм підпорядковуються, необхідність публічного діалогу для цілей ефективного функціонування системи інтелектуальної власності, підвищення інвестиційної привабливості України, Комітет інтелектуальної власності Асоціації правників України звернувся із такими пропозиціями:

1) відтермінувати набрання чинності нової редакції Переліку платних послуг Укрпатенту до 01 січня 2018 року;

2) у найкоротші строки провести публічне обговорення Переліку платних послуг Укрпатенту.

Щодо результатів розгляду цього звернення Комітет просить повідомити у письмовій формі у встановлені законодавством строки.

АПУ інформуватиме Вас про подальшу долю цього звернення. Слідкуйте за нашими новинами.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?