Чи готові регіони до вільного ринку землі?

ТЕТІЇВ — 22 вересня 2017 року. Комітет АПУ з аграрного права провів виїзне засідання на мальовничій землі Тетіївщини, де правники ознайомились із виробничими потужностями місцевих агрокомпаній та обговорили проблематики ринку землі.

Серед учасників зустрічі були: Євген Черняк, член ради Комітету АПУ з аграрного права, заступник голови ГО «Громадський рух «Кріпак»», Богдан Балагура, голова Громадського руху «Кріпак», Дмитро Баклаєнко, аналітик Громадського руху «Кріпак», Нескорожений Володимир, помічник керуючого партнера, юрисконсульт ЮК «Валентин Завальнюк і партнери», Ольга Осипчук, юрист, керівник практики міжнародної торгівлі АО IMGPartners, Дарія Степанченко, PR-менеджер АО IMGPartners.

Знайомство із агроструктурою Тетіївщини правники розпочали із екскурсії виробничими потужностями Держпідприємства «Дослідне господарство «Шевченківське» — одного з кращих сільськогосподарських підприємств України. Гості заходу мали можливість оцінити рівень розвитку регіону. Правники відвідали ферму з вирощування корів, ознайомились із процесом вирощування лохини та яблук у місцевих садах та посмакували справжнім козацьким напоєм — кумисом.

Після екскурсії відбулася робоча зустріч із представниками місцевих аграріїв. Основним питанням для обговорення був аналіз перспектив запровадження повноцінного ринку землі.

Під час обговорення Євген Черняк та Богдан Балагура презентували Громадський рух «Кріпак», метою якого є спонукання влади до проведення політики національного збагачення та ефективного управління природними ресурсами.

У межах проекту «Земля: голос громад» рух організував Всеукраїнське опитування місцевих рад щодо доцільності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Вже до кінця осені 2017 року ініціатори сподіваються отримати думку всіх громад з цього питання і озвучити результати. Але відомі на сьогоднішній день проміжні результати свідчать про те, що громади у регіонах не готові до відкриття ринку землі.

Організатори Громадського руху впевнені, що вирішувати долю вільного ринку землі необхідно, враховуючи думку всіх регіонів країни, і нині це питання залишається відкритим.

На завершення зустрічі правники домовились об’єднувати зусилля задля вдосконалення регулювання аграрної галузі в Україні.

Наступним етапом виїзного засідання було відвідання концерту «Гордімося друзі, що ми — українці», який став справжнім марафоном для учасників. Більше шести годин найкращих українських пісень у виконанні народних артистів України пробудили найщиріші почуття любові до рідної землі та зарядили силами для подальшої роботи.

Щиро вдячні ДПДГ «Шевченківське» за гостинність і теплий прийом!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?