Комунікуй або вмирай: круглий стіл у Харкові

ХАРКІВ — 12 вересня 2017 року. Відділення АПУ в Харківській області провело круглий стіл, присвячений обговоренню важливості комунікацій  судовій системі.

Доповідачем виступила Тетяна Суярко, член Комітету з питань комунікації та ЗМІ Ради суддів України, член робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя, суддя-спікер господарського суду Харківської області.

Головною темою заходу стало впровадження прямих зв’язків судів із суспільством за допомогою програм охоплення (інформаційних програм). Учасники заходу обговорювали важливість і необхідність програм охоплення (outreach programmes) як заходів (інструментів) ознайомчого, інформативного характеру, завдяки яким суспільство може отримувати відомості про діяльність судів та роботу суддів шляхом прямих зв’язків між судами і широким загалом.

«Ми, українські судді, не єдині у світі, хто стикнувся з необхідністю запровадження нової моделі комунікації — прямих зв’язків. Про необхідність налагодження прямих зв’язків судів з громадськістю Консультативна рада європейських суддів зазначила ще у 2005 році у висновку № 7 з питання «Правосуддя та суспільство». Програми охоплення орієнтуються на конкретні категорії громадян: малят, школярів, студентів, дорослу аудиторію, широкий загал. Це й обумовлює проведення тих чи інших заходів та використання відповідних інструментів і каналів комунікацій. Ігри, лекції, конкурси, блоги, коментарі тощо — все це заходи та інструменти прямих зв’язків», — зазначила Тетяна Суярко.

Віта Дубовик, прес-секретар прокурора Харківської області, висловила підтримку впровадженню програм охоплення та розповіла про готовність представників прокуратури брати участь у взаємодії для підвищення юридичної обізнаності населення різних вікових категорій про роботу суду, прокуратури та адвокатури.  

Своїм баченням методів і шляхів комунікації як спеціалізованих, так і місцевих судів із суспільством також поділилися практикуючі адвокати.   

«Враховуючи те, що здійснення правосуддя нерозривно пов’язано як з роботою суддів, так і з роботою прокурорів та адвокатів у судовому процесі, пропоную об’єднатися для досягнення нашої спільної мети — підвищення рівня юридичної обізнаності серед населення. Також з 8 по 13 грудня 2017 року в Україні планується проведення Всеукраїнського тижня права, проведення заходів у межах якого буде гарною нагодою в реалізації наших спільних планів. Тому запрошую долучатися і висловлювати свої пропозиції щодо організації заходів», — підсумував Роман Чумак, голова Відділення АПУ В Харківській області, керуючий партнер ЮК «Арес», адвокат.   

За підсумками заходу члени Асоціації вирішили взяти участь в освітній програмі, приуроченій до Всеукраїнського тижня права. В межах програми планується проведення освітніх лекцій із суддями, прокурорами, адвокатами та практикуючими юристами в навчальних закладах.

Запрошуємо членів Асоціації приєднатися до освітньої програми та підтримати проведення Всеукраїнського тижня права в Україні. За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до координатора регіональних відділень та секцій АПУ — Дар’ї Сидорчук, надіславши лист на електронну адресу: branches@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?