Кримінальні провадження у сфері земельних відносин: обговорення у Харкові

ХАРКІВ — 9 серпня 2017 року. Відділення АПУ у Харківській області провело семінар, під час якого обговорили окремі аспекти кримінального провадження у сфері земельних відносин. 

Доповідачем виступив Дмитро Житченко, адвокат, керуючий партнер АК «Житченко і партнери».

Під час обговорення було проаналізовано склад найпоширеніших злочинів у сфері земельних відносин, таких як: самовільне заняття земельної ділянки; підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів; крадіжка.

Дмитро Житченко, який спеціалізується на аграрному праві, надав практичні поради, як ефективно захистити права клієнта, порахувати збитки та обійти недобросовісну конкуренцію між землевласниками.

Спікер проаналізував тактику захисту від незаконних переслідувань у сфері земельних відносин, а також розповів, як боротися зі зловживанням правоохоронних органів при розслідуванні цих злочинів.

Проблемні питання, що обговорювались на засіданні, зокрема, стосувались реєстрації кримінальних проваджень по даним злочинам без належних на те правових підстав; відсутності належної нормативної бази та компетенції і знань у посадових осіб правоохоронних органів.

Учасників засідання турбувала особиста зацікавленість у результатах досудового розслідування посадових осіб; неналежна перевірка обставин справи слідчим суддею при накладенні арешту; неможливість касаційного оскарження ухвал слідчого судді.

Висновки, до яких дійшли учасники дискусії, полягали у необхідності внесення суттєвих змін до земельного та кримінального законодавства, зокрема, у частині розширення можливостей оскарження незаконних дій суб’єктів земельних відносин. Зазначалась важлива ролі висвітлення проблем у ЗМІ для стимулювання суспільного інтересу до згаданих проблем.

Слідкуйте за нашими новинами на сайті та долучайтесь до діяльності Відділеня АПУ у Харківській області. З нами цікаво.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?