Правники обговорили особливості судових процедур у справах про банкрутство

КИЇВ — 20 липня 2017 року. Комітет АПУ з процесуального права спільно з Комітетом АПУ з конкурсного права провели засідання, присвячене обговоренню особливостей судових процедур у справах про банкрутство.

У ролі спікерів виступили: Олександр Бірюков, доктор юридичних наук, професор, радник Юридичної групи LCF, член Ради Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, Ірина Сербін, голова Комітету з конкурсного права АПУ, партнер Ario Law Firm, Владислав Філатов, член Ради Комітету з конкурсного права АПУ, партнер АК «Соколовський і Парнери», член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України, Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, партнер Ario Law Firm. Модерувала дискусію Олена Волянська, адвокат, радник Юридичної групи LCF, арбітражний керуючий, член Комітету з процесуального права Асоціації правників України.

Під час заходу правники проаналізували не лише судову практику та казуси у справах про банкрутство, але й світовий досвід у цій сфері та майбутні зміни в аспекті реформування процесуального законодавства.

Пан Владислав наголосив на потребі внесення змін до законодавства та перегляду наявної термінології. Окремо зупинився на аналізі розгляду заяв про визнання правочину (договору) недійсним та проблемах розгляду заяв і клопотань після припинення провадження у справі.

Виявлення проблемних моментів під час розгляду справ про банкрутство продовжила пані Валентина. Доповідачка детально зупинилася на правилах розгляду спорів у сфері банкрутства, зокрема в аспекті розгляду однієї справи одним судом та розгляду паралельних справ.

На проблемі витребування доказів на різних стадіях розгляду справи про банкрутство та можливості застосування забезпечення позову зупинився пан Юліан.

Окремо правники проаналізували питання місця конкурсного права в цивільному процесі та конкурсного процесу у доктрині і праві іноземних держав. Детально про основні принципи цивільного процесу та його особливості в Україні розповів пан Олександр. Також доповідач проаналізував процес уніфікації норм у сфері банкрутства у світі та їх імплементацію в Україні.

На завершення учасники поділилися своїм баченням удосконалення законодавства про банкрутство в Україні та шляхів його здійснення.

Долучайтеся до діяльності Комітету з процесуального права та Комітету АПУ з конкурсного права і надсилайте свої пропозиції та побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?