Органічна продукція в Україні: реалії ринку

КИЇВ — 25 травня 2017 року. Комітет АПУ з аграрного права провів засідання, на якому обговорили практичні аспекти правового регулювання виробництва органічної продукції.

Спікерами виступили: Олена Березовська, президент ГО «Органічна Україна», консультант щодо формування і розвитку ринку органічної продукції, координатор робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур Офісу реформ при МінАПК, Тетяна Ситник, експерт з розвитку органічного ринку в Україні, організатор спільноти «Насіннєва скарбниця України», виконавчий директор ГС «Український Органічний Кластер», та Вікторія Варєнікова, адвокат, юрист ТОВ «Правнича фірма «Софія», яка водночас і модерувала дискусію.

Під час семінару учасники обговорили останні зміни у сфері виробництва органічної продукції. Розпочали із аналізу процедури сертифікації виробника. Так, пані Олена розповіла про те, хто, як та для чого її здійснює, а також зазначила складові успішного її проходження. «Сертифікація створює та посилює довіру між сторонами, дозволяючи кінцевому продукту мати обличчя», — зазначила вона.

Особливу увагу учасники зосередили на обговоренні Законопроекту № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Зокрема, проаналізували ключові нововведення, наявні плюси та недоліки. Далі перейшли до обговорення практичних моментів виробництва органічної продукції. Зокрема, присутні дізналися, як виробник ставиться до органічної продукції, що мотивує нею займатися і чого не вистачає. Так, за переконаннями доповідачів, виробникам бракує довіри від споживачів та державного регулювання використання термінів на позначення екологічних продуктів.

Про тенденції розвитку органічного ринку в Україні розповіла пані Тетяна. Окремо доповідачка пояснила особливості органічного виробництва та чим відрізняється органічний продукт, продукт з базару, продукт з маркуванням «еко» та власноруч вирощений продукт.

Наостанок учасники поділилися своїми баченнями щодо розвитку органічної продукції в Україні та її наявності на прилавках магазинів.

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з аграрного права і надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?