Правники розглянули нюанси колективного управління авторськими правами

КИЇВ — 21 березня 2017 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності провів засідання, присвячене обговоренню практичних аспектів колективного управління авторськими правами.

Своїми знаннями та досвідом поділилася Любов Майданик, к.ю.н., асистент кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка. Модератором виступила Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger.

Під час заходу правники розглянули передумови виникнення та історичний шлях розвитку колективного управління. Окрім цього, пані Любов зазначила, що цей інститут застосовується тоді, коли для володільця складно або неможливо особисто управляти своїми правами.

Аналіз історичного розвитку розпочали ще з далекого ХVIII століття, коли були закладені основи для створення Товариства авторів і композиторів драматичних творів (SACD). Також згадали про SACEM, Бернську конвенцію і створення CISAC. Окрему увагу приділили історії виникнення колективного управління в Україні, аналізу основних етапів його розвитку та сучасних особливостей здійснення.

Окремо пані Любов розповіла про сучасні проблеми колективного управління в Україні. За її словами, цей інститут недостатньо врегульований на законодавчому рівні. Також до недоліків доповідачка віднесла відсутність чіткої організаційно-правової форми, недоліки в діяльності ОКУ та відсутність граничних розмірів роялті і розміру сум, які ОКУ можуть утримувати на власні витрати.

На завершення пані Любов поділилася своїм баченням вирішення проблем у сфері колективного управління. Зокрема, спікер вважає, що варто прийняти окремий законодавчий акт у сфері колективного управління, підвищити обізнаність населення щодо дотримання авторських і суміжних прав та удосконалити технології для спрощення здійснення колективного управління.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з інтелектуальної власності та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?