Розпорядження правами інтелектуальної власності — експертна дискусія

ЛЬВІВ — 02 березня 2017 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності разом із Відділенням АПУ у Львівській області провели засідання, на якому обговорили питання, пов’язані із розпорядженням майновими правами інтелектуальної власності шляхом укладення договорів.

Спікерами виступили: Вікторія Остапчук, керуючий партнер ПЮА «Cинергія», адвокат, патентний повірений України, Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, патентний повірений України, та Олексій Яновський, член Ради Відділення АПУ у Львівській області, керуючий партнер АО «Яновський та партнери», адвокат. Модерувала дискусію Валерія Коломієць, голова Відділення Асоціації правників України у Львівській області, адвокат, керівник Львівського обласного відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу».

Під час заходу учасники розглянули за допомогою практичних кейсів юридичні нюанси укладення та виконання ліцензійних договорів. Зокрема, було зазначено, що володіння виключними правами інтелектуальної власності дозволяє власнику (патенту або свідоцтва про реєстрацію) не тільки заборонити будь-кому використання запатентованого (зареєстрованого) об’єкта, а й дозволити іншій особі таке використання шляхом надання дозволу (ліцензії) на використання об’єкта права інтелектуальної власності. Для цього укладається ліцензійний договір, на підставі якого може видаватися виключна або невиключна ліцензія.

Також розглянули особливості оподаткування за договорами у сфері інтелектуальної власності. Окрему увагу звернули на питання роялті. Так, пані Вікторія зазначила, що у Податковому кодексі України міститься вичерпний перелік об’єктів права інтелектуальної власності, за використання або за надання права на використання яких сплачується платіж. Пан Олексій, у свою чергу, розповів про особливості виплати та оподаткування винагороди за авторство у моделях договірних відносин з персоналом.

На завершення учасники поділилися власною практикою й отримали відповіді на свої запитання.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?