Фінансування в агросекторі — обговорення на профільному Комітеті

КИЇВ — 26 січня 2017 року. Комітет АПУ з аграрного права провів круглий стіл, присвячений обговоренню юридичних аспектів фінансування в агросекторі.

Своїм досвідом та знаннями з аудиторією ділились: Андрій Репко, заступник голови Правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», Іван Касинюк, партнер AGA Partners Law Firm, та Ігор Мельник, голова Комітету АПУ з аграрного права, адвокат, керуючий партнер АК IMG Partners, який і модерував дискусію.

Під час заходу учасники дещо відійшли від звичної форми аналізу судової практики та обговорення секретів успіху ведення своїх справ. Так, цього разу зосередилися на теоретичних моментах фінансування в агросекторі, адже, як зазначив пан Ігор, саме повне розуміння клієнта є запорукою успішної співпраці.

Допомагав розбиратись у тонкощах форвардних контрактів пан Андрій. Зокрема, спікер розповів про процедуру оцінки майбутньої врожайності поля та визначення суми страховки і фактичного рахунку при укладенні форвардної угоди. Розповідаючи про основні моменти, на які слід звертати увагу під час вибору контрагента, пан Андрій зазначив три основні критерії. По-перше, це фінансовий стан контрагента, оцінка його можливості виконати контракт, по-друге, наявність прозорої фінансової та юридичної структури бізнесу і, по-третє, кредитна історія.

Варто зауважити, що досить небагато банків готові кредитувати агросектор. Водночас, якщо підприємство вже має налагоджену співпрацю з банком-кредитором, це відіграє позитивну роль при його оцінці як контрагента, оскільки вже є ознакою надійності партнера.

На завершення присутні розглянули питання виникнення можливих ризиків під час виконання форвардних контрактів та можливі шляхи їх попередження.

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з аграрного права та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?