Проведення судової експертизи у сфері ІВ – обговорення на Комітеті

КИЇВ – 22 грудня  2016 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності провів засідання, на якому обговорили практичні аспекти проведення судових експертиз, пов’язаних із  товарами, послугами та промисловими зразками.

У якості спікерів виступили:  Андрій Атаманчук, судовий експерт Об’єднання експертів «Артіфекс», Людмила Черненко, судовий експерт, завідуючий сектором досліджень інтелектуальної власності Державного  науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Катерина Сопова, судовий експерт, науковоий співробітник Науково дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, Владислав Федоренко, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Тетяна Чабанець, судовий експерт Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України. Модерував дискусію Юрій Охромєєв, партнер патентно юридичної компанії IPjurix.

Про особливості навчання судових експертів та процес їх відбору розповів пан Владислав. Зокрема, він зазначив, що зараз у професійних колах обговорюється можливість скорочення кількості годин стажування. Це може зменшити ціну за навчання, оскільки вона безпосередньо пов’язана з кількістю обов’язкових годин стажування, які має відвідати майбутній експерт. Основним аргументом на користь введення таких змін є те, що це аж ніяк не вплине на рівень знань потенційного працівника. Так, на стажування і на перепідготовку йдуть люди вже з певним базисом знань, тож не має необхідності витрачати їхній час на повторне викладання азів.

Далі учасники приступили до обговорення ситуації, коли торгова марка, яку відмовляється реєструвати Державна служба інтелектуальної власності, реєструється, як промисловий зразок. Пані Катерина проілюструвала проблематику цього питання на прикладі господарських паралонових губок. Ті, хто реєструють промисловий зразок раніше за торгову марку, упевнена спеціаліст, мають значну перевагу над останніми і наразі це питання залишається невизначеним. Втім, на думку експертів, з наступного року законодавство зазнає змін і спірні питання мають бути конкретизовані. Окрім цього, не залишили поза увагою і питання покарання патентних повірених у разі підозри в «патентному тролінгу».

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з інтелектуальної власності та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Презентацію заходу можна переглянути за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?