В Одесі обговорили нюанси розпорядження правами інтелектуальної власності

ОДЕСА — 09 грудня 2016 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності провів виїзне засідання, на якому обговорили питання, пов’язані із розпорядженням майновими правами інтелектуальної власності шляхом укладення договорів.

Спікерами виступили: Вікторія Остапчук, керуючий партнер ПЮА «Cинергія», адвокат, патентний повірений України, Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, патентний повірений України, та Антон Молчанов, старший юрист, керівник практики банкрутства АО Arzinger.

Під час заходу учасники розглянули на практичних прикладах юридичні нюанси укладення та виконання ліцензійних договорів. Зокрема, було зазначено, що володіння виключними правами інтелектуальної власності дозволяє власнику (патенту або свідоцтва про реєстрацію) не тільки заборонити будь-кому використання запатентованого (зареєстрованого) об’єкта, а й дозволити іншій особі таке використання шляхом надання дозволу (ліцензії) на використання об’єкта права інтелектуальної власності. Для цього укладається ліцензійний договір, на підставі якого може видаватися виключна або невиключна ліцензія.

Також розглянули особливості оподаткування за договорами у сфері інтелектуальної власності. Окрему увагу звернули на питання роялті. Зокрема, пані Вікторія зазначила, що у Податковому кодексі України міститься вичерпний перелік об’єктів права інтелектуальної власності за використання або за надання права на використання яких сплачується платіж.

На завершення учасники обговорили звернення стягнення на об’єкти виключних прав підприємства при банкрутстві та отримали відповіді на свої запитання.

Презентації заходу:

Ліцензійні договори. Case study.

Особливості оподаткування за договорами у сфері інтелектуальної власності.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?