На профільному Комітеті обговорили ситуацію з винаходами та корисними моделями

КИЇВ — 30 листопада 2016 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності провів засідання, на якому обговорили законодавчі ініціативи щодо удосконалення правової охорони винаходів та корисних моделей.

Засідання вийшло надзвичайно цікавим та жвавим завдяки чудовим спікерам, серед яких були: Богдан Падучак, заступник директора Департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності — начальник відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності МЕРТ України, та Петро Боровик, партнер патентно-юридичної компанії «Боровик та Партнери». Модерував дискусію Юрій Охромєєв, партнер патентно-юридичної компанії IPjurix.

Розпочав захід пан Петро із доповіддю про суть патентів, їх призначення та роль у житті суспільства. Зокрема, доповідач влучно порівняв патент зі своєрідним суспільним договором, котрий надає широкому загалу можливість користуватися творінням винахідника. Також пан Петро розповів, як у нашому житті з’явилося таке поняття, як «корисна модель», що воно собою являє та які створює наслідки. Потім наочно продемонстрував ситуацію з патентами пан Богдан, надавши статистичні дані про кількість заявок на отримання патентів у світі та Україні.

Під час дискусії учасники визначили основні проблеми у сфері правової охорони винаходів та корисних моделей, серед яких: низький рівень довіри інвесторів українським патентам, недобросовісна конкуренція, низький рівень перевірки винаходів та корисних моделей, відсутність чітко встановленої відповідальності за порушення законодавства у сфері отримання патентів. За результатами обговорення домовилися підготувати позицію Комітету з цього питання.

Презентацію із заходу можна переглянути за посиланням.

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з інтелектуальної власності та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?