На профільному Комітеті обговорили проблемні аспекти розмежування юрисдикцій

КИЇВ — 10 листопада 2016 року. Комітет АПУ з процесуального права провів засідання, присвячене обговоренню актуальних проблем розмежування юрисдикцій у судових спорах щодо державного реєстру речових прав та ЄДРЮОФОП.

Своїми знаннями та досвідом з учасниками ділилися: Сергій Балац, суддя господарського суду м. Києва, Марина Бояринцева, суддя адміністративного суду м. Києва, Костянтин Медвєдєв, суддя Васильківського міськрайонного суду м. Києва, Марина Заріна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, Володимир Рудниченко, юрист департаменту кримінальної практики ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери», та Семен Кравцов, юрист LCF.

Модератором заходу був Арсен Мілютін, заступник голови Комітету АПУ з процесуального права, радник судової практики ЄПАП Україна.

Розпочалося засідання конструктивно і по суті — із виявлення основних проблем визначення судової юрисдикції та їх підстав. Із цією метою спікери ділилися своєю практикою та оцінювали, кожен зі свого професійного погляду, ту чи іншу конфліктну ситуацію. Зокрема, Марина Заріна розповіла про наболіле у діяльності нотаріусів, можливості вдосконалення Реєстру фізичних і юридичних осіб та особливості електронних програм реєстрації права власності. Як завжди змістовним і практичним був виступ Марини Бояринцевої. «Не вчили, не працює — так завжди говорять у нашій країні. Якщо ми самі не будемо докладати зусиль, ніякого результату не буде», — зазначила суддя і продемонструвала, як на практиці під час судового розгляду змінюється думка суддів щодо юрисдикції справи. Також пані Марина застерегла присутніх про велику кількість підроблених документів, особливо паспортів, та закликала бути дуже пильними у своїй діяльності.

Трішки ясності у дискусію спробував внести пан Семен, який у своєму виступі проаналізував трансформацію критерія підсудності та те, що він являє собою зараз. Друге дихання під кінець заходу відкрилося в учасників під час обговорення кримінальних справ разом з паном Володимиром.

На завершення дискусії Марина Бояринцева порадила завжди зберігати здоровий глузд та бути професіоналами своєї справи.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?