Правники проінспектували ситуацію з виготовленням цукру на Житомирщині

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ — 22 вересня 2016 року. Комітет АПУ з аграрного права провів неординарне виїзне засідання в с. Андрушки на території Цукрового заводу імені Цюрупи, де в неформальній атмосфері обговорили актуальні питання у сфері аграрного права.

Серед учасників дискусії були: Вікторія Варєнікова, адвокат, юрист ТОВ «Правнича фірма «Софія», Максим Максименко, радник АО Spenser & Kauffmann, Євген Черняк, аналітик Transparency International Україна, Володимир Кірічевський, юрист Cignet agroholding, та Ігор Мельник, голова Комітету АПУ з аграрного права, адвокат, керуючий партнер АК IMG Partners.

З давніх часів Житомирщина славиться своїми лісами, великими покладами граніту, титанових руд, бурштину, що розміщені в її північних районах. В агровиробництві Житомирщина була відома на весь світ льонарством та хмелярством, проте ці галузі занепали з розпадом Союзу, як і занепали поліські села. Наразі ситуація змінюється на краще, знову починають відновлювати вирощування льону та хмелю, інвестують у господарства, які не обробляли свої поля понад 10 років. З’явилися господарства, які успішно розвиваються і працюють. Зокрема, одним із таких є Cignet agroholding — єдине господарство на Житомирщині, яке має свій власний цукровий завод. Саме до нього й завітали правники.

Господарство розташоване в Попільнянському районі, с. Андрушки. Попри не дуже оптимістичну ситуацію з вирощуванням цукрових буряків та виробництвом цукру в Україні, воно успішно працює, вирощує цукрові буряки та виробляє цукор, забезпечуючи робочими місцями й стабільним заробітком місцевих жителів.

Оглянувши потужності заводу, елеватора та зерносушарок і ознайомившись із процесом їх роботи, правники обговорили проблемні питання, з якими стикається господарство та можливі шляхи їх вирішення. Крім того, проаналізували загальний стан цукрового виробництва в Україні. Не залишили поза увагою й останні зміни до законодавства. Зокрема, обговорили Закон №3006 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли».

Дорогою назад вирішили завітати до Храмового комплексу з ландшафтним парком у с. Буки Сквирського району Київської області. Там очікували справжні чудеса, посилені ефектом раптовості — комплекс, заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим, власником агропромислової корпорації «Сквира», вражає своєю красою. На території розташовані величний храм, замки, мінізоопарк та власна ГЕС. Крім того, при вході до парку зустрічає діючий фонтан «Дружба народів», який колись прикрашав Майдан Незалежності в Києві, а потім, розібраний, багато років припадав пилом на одному зі столичних складів.

Загалом усі учасники залишилися задоволені поїздкою, адже отримали не лише корисну інформацію, обмінюючись досвідом з експертами та професіоналами в аграрній галузі, а й естетичну втіху.

Щиро вдячні Cignet agroholding за гостинність і теплий прийом!

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?