Формуємо належну практику арбітражних керуючих

СУМИ — 10 серпня 2016 року. Комітет АПУ з конкурсного права разом із Центром комерційного права, Міністерством юстиції України та Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області провів круглий стіл для арбітражних керуючих.

У якості доповідачів виступили: Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, Юрій Моїсеєв, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Олександр Коваленко, голова Господарського суду Сумської області, Ірина Свистун, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області, та Ігор Ніколаєв, юридичний радник Центру комерційного права, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, заступник голови Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, член ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу».

«Для формування належної практики арбітражних керуючих, розуміння процедур та інститутів банкрутства важливими є спільні заходи для суддів, арбітражних керуючих, господарників», — наголосив пан Олександр на відкритті круглого столу.

Під час заходу учасники обговорили найактуальніші питання, що виникають у практичній діяльності арбітражних керуючих: закон про банкрутство; деякі практичні аспекти та проблемні питання застосування законодавства про банкрутство при реалізації майна боржника; проблемні питання порядку продажу заставного майна; продаж майна банкрута на аукціоні, у процедурі банкрутства шляхом заміщення активів.

Окремо зупинилися на розгляді законодавчих ініціатив щодо удосконалення системи банкрутства та моделей регулювання професійної діяльності арбітражних керуючих.

«Питання реформи законодавства про банкрутство надзвичайно важливе не тільки для правової сфери нашої держави, а й для розвитку економічних процесів у країні, оздоровлення економіки у кожному регіоні. Стан із підприємствами-банкрутами безпосередньо впливає на рейтингові оцінки ведення бізнесу, що відслідковуються міжнародною спільнотою, а від них залежить інвестиційний клімат нашої країни», — зазначила пані Ірина.

Жвава дискусія продемонструвала загальну зацікавленість у вирішенні поставленої проблематики.

За результатами обговорення домовилися прийняти конкретні пропозиції, які потім будуть передані до Міністерства юстиції України. 

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з конкурсного права! Чекаємо Ваших ідей щодо наступних заходів на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?