Правове регулювання software-патентів – експертна дискусія

КИЇВ – 07 червня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету разом з  Комітетом АПУ з інтелектуальної власності провели засідання, присвячене обговоренню проблемних питань регулювання патентування програмного забезпечення.

У якості експертів виступили: Петро Боровик, патентний повірений, судовий експерт, керуючий партнер Патентно інноваційної агенції «Боровик та партнери», Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс», Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України, Марія Ортинська, керівник Патентно-юридичної компанії IPStyle, Сергій Петренко, керівник центру експертних досліджень Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, та Оксана Гумега, суддя Господарського суду м. Києва. Модерувала дискусію Вікторія Остапчук, заступник голови Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керуючий партнер Патентно-юридичної агенції «Синергія», адвокат, патентний повірений.

На семінарі обговорили особливості нормативно-правового регулювання патентування комп’ютерних програм в Україні, а також детально проаналізували регулювання цього питання в різних країнах світу.

Окрему увагу учасники приділили розгляду практичних питань отримання патентів щодо програмного забезпечення.  «Правовласники програмного забезпечення намагаються компенсувати слабкі риси авторсько-правової охорони комп’ютерних програм через механізм патентування, водночас відношення до такого патентування досить неоднозначне», – зазначила пані Вікторія.

«Питання патентування винаходів, до складу яких входять комп’ютерні програми, з 80-их років є актуальним у світі, тоді як в Україні воно відоме лише у вузькому колі спеціалістів. З огляду на важливість ІТ індустрії для української економіки, не варто ігнорувати прогалини в праві, які можуть призвести до відмов у патентах ІТ компаніям, для яких внутрішній ринок є цікавим та важливим. Більш того, неоднозначна практика українського патентного відомства свідчить про те, що проблема вже існує і вирішувати її потрібно дуже швидко. Для ефективного вирішення питання потрібна підтримка з боку держструктур, зокрема, Служби ІВ та МЕРТу, а також професійних кіл, зокрема експертів і суддів», – зауважила пані Олена.

За результатами дискусії учасники зійшлися на думці, що необхідно вступати в діалог з патентним відомством України з метою удосконалення інструкцій відомства з розгляду заявок на винаходи і корисні моделі для уніфікації підходів до патентування програмного забезпечення в Україні.

Звертаємо Вашу увагу, що наступні семінари, присвячені обговоренню практичних питань, які виникають під час отримання охоронних документів, відбудуться:

13 червня 2016 року на тему: «Нестандартні способи захисту IT-продукції» ;

22 червня 2016 року на тему: «Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика».

Переглянути відезапис та презентації заходу можна на сторінці заходу у мережі Фейсбук за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES