Аграрні арбітражі ГАФТА/ФОСФА – дискусія на профільному Комітеті

КИЇВ – 28 квітня 2016 року. Комітет з аграрного права провів засідання, на якому обговорили особливості міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами та проблемні питання вирішення аграрних спорів в арбітражі.

Своїми знаннями з учасниками ділився Іван Касинюк, партнер AGA Partners Law Firm.

В ході засідання пан Іван зауважив, що внаслідок зростання українського аграрного експорту, тобто зі збільшенням кількості міжнародних угод, все частіше стали виникати конфліктні ситуації, які не підлягають врегулюванню шляхом переговорів. В цих випадках у відносини вступає суд, чиє рішення і буде остаточним для обох сторін.

За словами спікера, переважна більшість таких суперечок, особливо між суб'єктами з різних юрисдикцій, вирішується не звичайними судами, а міжнародними комерційними арбітражами, що спеціалізуються в сфері торгівлі сировинними товарами. Такими є арбітражі GAFTA і FOSFA.

Так, більш ніж 80% міжнародної торгівлі зерном, кормами, маслами та жирами відбувається з використанням стандартних форм контрактів GAFTA (Міжнародна Асоціація Торгівлі Зерном та Кормами) і FOSFA (Федерація Асоціацій Торгівлі Олійними Культурами, Насінням і Жирами). Це неурядові міжнародні асоціації та арбітражні органи, основною метою яких є сприяння розвитку міжнародної торгівлі зерном, кормами, оліями та жирами.

«Арбітраж GAFTA і FOSFA є реальним, ефективним, доступним засобом вирішення спорів, що виникають в процесі торгівлі сировинними товарами по всьому світу. Проте, компанії, які бажають передбачити в своїх контрактах арбітражне застереження GAFTA або FOSFA, повинні повною мірою розуміти і враховувати всі особливості регламентних процедур і застосовного англійського права», – зазначив пан Іван.

Під час заходу учасники також обговорили особливості виконання сільськогосподарських контрактів та отримали ґрунтовні відповіді на свої запитання.

Долучайтесь до діяльності Комітету з аграрного права! Чекаємо Ваших пропозицій на адресу: komitet@uba.ua

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?