Контрафакт наступає – фахова дискусія профільних комітетів

КИЇВ – 12 квітня 2016 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності разом з Комітетом АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провели спільний круглий стіл, присвячений обговоренню проблемних питань боротьби з контрафактом.

В обговоренні взяли участь фахівці у сфері інтелектуальної власності, представники правоохоронних органів та суддівського корпусу, судові експерти. Модерувала захід Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України.

Під час заходу піднімали багато актуальних питань. Зокрема, Тарас Кислий, заступник голови  Комітету АПУ з з інтелектуальної власності, радник, керівник практики інтелектуальної власності/технологій, медіа та телекомунікацій ЄПАП Україна та Тарас Безпалий, заступник голови  Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат керуючий партнер АО «Безпалий та партнери», окреслили основні засади діалогу фахівців: про формування доказової бази; про ефективність кримінального притягнення та досудового розгляду справ, пов’язаних з порушенням прав інтелектуальної власності.

Сергій Лебідь, партнер «Інтелект Груп Україна» у своєму виступі детально розглянув складності при доведенні злочину, а особливо при зборі та використанні доказів та про інструменти самого їх збору. Сфера інтелектуальної власності в судочинстві є особливою, тому і дії щодо її порушень мають враховувати ці нюанси. При цьому він звернув увагу на проблеми обшуку та пред’явлення доказів до суду, а також на динаміку звернень та розгляду судових справ щодо порушень у сфері інтелектуальної власності.

Питанням знищення контрафактної продукції, оцінки нанесеної шкоди при її використанні були присвячені виступи багатьох учасників засідання, зокрема, Олександр Мамуня, партнер, керівник практики вирішення спорів та інтелектуальної власності ЮФ AEQUO, Ярослав Огнев'юк, член Правління АПУ, партнер ПЮА «Дубинський & Ошарова», Олеся Батрин, слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва, Алла Губко, суддя Солом’янського районного суду міста Києва.

Процесуальні питання збору доказів та розгляду справ у означеній сфері розглянув Олександр Кінаш, старший слідчий в органах внутрішніх справ Головного слідчого управління Національної поліції України.

Окрему увагу приділили розгляду теми розгляду вищевказаних спорів в досудовому та приватному порядку, а також про законодавче вирішення цих питань.

Принагідно дякуємо партнерам заходу: АО Arzinger, АО «Безпалий та партнери», ПЮА «Дубинський & Ошарова» та ТОВ «ПЮФ «Коваль і партнери».

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?