Комітет з конкурсного права направив звернення щодо вдосконалення процедури реалізації майна

КИЇВ – 22 лютого 2016 року. Комітет АПУ з конкурсного права направив листа Прем’єр-міністру України з пропозицією розглянути можливість запровадження в процедурах банкрутства електронних торгів за принципами побудови системи електронних державних закупівель.

«В Україні у понад 90% справ про банкрутство суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру. Основоположним та ключовим елементом ліквідаційної процедури є саме процедура реалізації майна банкрута, яка безпосередньо впливає на тривалість процедури банкрутства та обсяг і повноту погашення вимог кредиторів», - йдеться у зверненні.

Члени Комітету переконані, що така ситуація, чи не в першу чергу, пов’язана з непрозорою та неефективною системою реалізації майна банкрутів, яка вкрай переобтяжена корупційними складовими.

З метою подолання зазначених явищ народними депутатами України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)» №3132.

Зазначеним законопроектом передбачено, зокрема, вирішення багатьох проблемних питань ліквідаційної процедури, у тому числі й підготовчих дій до проведення аукціонів з продажу майна банкрутів.

Однак, невирішеними залишились питання, які стосуються вибору організатора аукціону, правил проведення торгів та створення відкритого інформаційного поля щодо реалізації майна. Тобто, всього, що впливає на транспарентність продажу майна банкрутів.

Крім цього, проектом пропонується залишити можливість проведення звичайних торгів, всупереч сучасному тренду – всеосяжному переходу до електронних торгів, які значно підвищують прозорість продажу майна та ускладнюють зловживання з боку організатора та замовника аукціону.

Тож члени Комітету з конкурсного права направили листа Прем’єр-міністру України з пропозицією запровадження в процедурах банкрутства електронних торгів за принципами побудови системи електронних державних закупівель (Prozorro) та розміщення й адміністрування ЦБД та модулю торгів Міністерством юстиції України як державним органом з питань банкрутства.

«У разі підтримки пропозицій Асоціації правників України, після прийняття Верховною Радою України законопроекту №3132 у першому читанні, просимо підтримати внесення відповідних пропозицій до другого читання», - йдеться у листі Комітету.

Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням. 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?