Відкрите звернення у зв’язку з підпалом автомобіля адвоката Шадріна О.

ХАРКІВ – 27 січня 2016 року. Рада Відділення АПУ у Харківській області опублікувала відкрите звернення у зв’язку з підпалом автомобіля адвоката Олександра Шадріна.

Одним із принципів здійснення адвокатської діяльності є незалежність. Держава бере на себе зобов’язання створити належні умови для діяльності адвокатури та забезпечує дотримання гарантій адвокатської діяльності. 

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебувають під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом. Також забороняється ототожнювати адвоката з клієнтом. 

Якщо підпал автомобіля адвоката Олександра Шадріна пов’язаний із його професійною діяльністю, то ми вважаємо це кричущим випадком тиску на адвоката і перешкоджання його адвокатській діяльності. 

Адвокат є тим ланцюгом, який пов’язує пересічного громадянина та систему правозастосування, стає на захисті прав та інтересів простої людини, сприяє дотриманню верховенства права в нашій державі. Напади на адвокатів, знищення їхнього майна є не лише порушенням гарантій адвокатської діяльності, а й викликом українській системі правосуддя загалом. Для здійснення належного захисту прав людини, адвокати мають працювати в суспільстві, що гарантує недопустимість будь-якого впливу на них, неналежних обмежень, тиску, погроз і втручання, залякувань чи переслідувань. 

Ми, члени Ради Відділення Асоціації правників України у Харківській області, закликаємо правоохоронні органи, суди, органи державної влади докласти максимальних зусиль для забезпечення незалежності та гарантій адвокатської діяльності, захисту самих адвокатів та їхнього майна. Також ми закликаємо українське суспільство не ототожнювати адвокатів з їхніми клієнтами та зрозуміти, що адвокати стоять на сторожі інтересів пересічних громадян.

Committee News

15 October 2019
24 February 2020

Join the UBA

Keep up to date with the latest news from the Ukrainian Bar Association. Gain access to the useful information and educational opportunities. We will be happy to advise you and provide all the necessary support.