Які існують нюанси укладення договорів у сфері інтелектуальної власності?

КИЇВ – 3 грудня 2015 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності провів засідання, присвячене темі: «Договори у сфері інтелектуальної власності».

У якості експертів виступили: Анна Кравчук, партнер патентно-юридичної агенції «Cинергія», адвокат, патентний повірений України, Світлана Семенович, юрист рекордингової компанії «Комп МюзікUniversal» та Олександр Ногачевський, віце-президент Федерації розвитку франчайзингу України. Модерував засідання Юрій Охромєєв, заступник голови Комітету з інтелектуальної власності, партнер патентно юридичної компаніїї IPjurix.

Під час заходу пан Олександр розповів учасникам про тенденції та статистику ринку франчайзингу в світі, порівнявши її із ситуацією в Україні. Крім того, доповідач назвав основні проблеми, які впливають на розвиток цього виду бізнес-моделі в Україні. Зокрема, це жорстке податкове регулювання платежів роялті, обов'язкова в минулому реєстрація договорів комерційної концесії, недостатнє розуміння особливостей та етики стосунків франчайзингу.

Пані Світлана ознайомила присутніх з договорами у сфері шоу-бізнесу. На прикладі роботи Світлани з групою Ot Vinta! учасники дізналися, з якими суб'єктами необхідно укладати договори для правильного оформлення прав на всі створені в процесі запису музичного альбому об'єкти інтелектуальної власності.

Про оподаткування договорів у сфері інтелектуальної власності розповіла пані Анна. Особливу увагу спікер приділила розгляду податкових наслідків для сторін договору при виплатах роялті суб'єктам із різними режимами оподаткування - фізичним особам, платника єдиного податку, нерезидентам. Окремо пані Анна розглянула операції з програмним забезпеченням, які викликають найбільшу кількість питань на практиці і є предметом численних листів і роз'яснень фіскальних органів.

Загалом у дискусії взяло участь багато учасників, котрі озвучили низку актуальних запитань, на які доповідачі надавали вичерпні відповіді та корисні рекомендації.

Долучайтеся до роботи Комітету з інтелектуальної власності! Надсилайте свої ідеї та побажання щодо роботи Комітету на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?