Патентний суд — ідея та перспективи втілення

КИЇВ — 27 жовтня 2015 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності зібрав експертів для обговорення доцільності створення спеціалізованого суду, який би займався розглядом справ, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Модератором дискусії виступив Тарас Кислий, члени ради Комітету з інтелектуальної власності, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна.

Не дивно, що адвокати, представники суддівського корпусу та регулятора — ДП «Український інститут інтелектуальної власності» — підтримали необхідність створення спеціалізації, адже справи, що включають питання інтелектуальної власності, потребують відповідних знань і кваліфікації.

«У нашій державі про необхідність створення спеціалізованого суду почали говорити ще з початку 90-х, і цей процес є невідворотним, це просто питання часу», — зазначив Максим Коваль, заступник голови Комітету, директор ТОВ «Патентно-юридична фірма «Коваль і партнери». Водночас, Микола Потоцький, начальник відділу ДП «Український інститут інтелектуальної власності», висловив сумнів у тому, що в найближчому майбутньому патентні суди стануть реальністю з огляду на процеси, які наразі тривають у державі.

З цим погодився і голова Вищого Господарського Суду України Богдан Львов. «Першочерговою передумовою створення спеціального суду повинно стати пожвавлення в економіці, збільшення інвестицій», — переконаний пан Львов.  

Першим кроком на шляху організації патентних судів, на думку Богдана Львова, є об’єднання всіх справ у сфері захисту прав інтелектуальної власності в одній юрисдикції, а саме віднести їх до відання господарських судів.

За результатами засідання Тарас Кислий запропонував звернутися в районні суди з резолюцією від імені Асоціації правників України для запровадження спеціалізації суддів у справах у сфері захисту інтелектуальної власності.

Маєте ідеї щодо тем наступних засідань Комітету з інтелектуальної власності? Пишіть на адресу komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?