Харків: громадське обговорення проекту змін до Конституції України

ХАРКІВ — 5 жовтня 2015 року. У Харкові відбулося громадське обговорення проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, затвердженого Конституційною комісією.

Організатором обговорення виступила Конституційна комісія за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

На початку обговорення з вітальною промовою виступив Василь Тацій, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії наук України та Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, Герой України. Зауваживши про необхідність створення системи мирових суддів задля «розвантаження» місцевих судів та окресливши низку проблемних питань, Василь Якович розпочав громадське обговорення.

Під час обговорення члени Конституційної комісії Віктор Мусіяка, професор кафедри галузевих правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат юридичних наук, професор, заступник голови Конституційної комісії, та Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду, доктор юридичних наук, професор, член Конституційної комісії, презентували проект змін до Конституції України в частині правосуддя. Впродовж декількох наступних годин у форматі неформального спілкування учасники дискусії, гості та члени Конституційної комісії взяли участь в обговоренні майбутніх реформ.

«Досить гостро дискутували про Перехідні положення, які недостатньо чітко врегулювали наслідки припинення повноважень суддів, призначених на посаду вперше (до набуття чинності змін до Конституції згідно запропонованого проекту). Учасники обговорень звертали увагу на те, що конституційний статус суддів має бути єдиним, а судді, призначені на посаду вперше після закінчення строку повноважень, повинні мати право на продовження суддівської кар’єри, якщо до них відсутні зауваження», — коментує Володимир Кравчук.

До обговорення долучились і члени Відділення в Харківській області, а саме голова Відділення Максим Шевердін, член Правління Асоціації правників України, адвокат, партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери».

Значення цього заходу важко переоцінити, адже залучення широкої громадськості до доопрацювання проекту створить умови для закладення підвалин, принципів функціонування судової системи, що врешті-решт забезпечить очищення суддівського корпусу.

Нагадаємо, що протягом вересня — жовтня 2015 року на базі провідних українських університетів у 8 містах України відбудуться круглі столи й зустрічі, в межах яких буде обговорено низку напрацювань Конституційної комісії.

З проектом змін до Конституції в частині правосуддя можна ознайомитися за посиланням: http://constitution.gov.ua/work/item/id/16

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?