За півкроку до перемоги: реформа системи виконання судових рішень вийшла на фінальний етап

КИЇВ — 17 серпня 2015 року. Асоціація правників України (АПУ) з приємністю повідомляє, що законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень і запровадження інституту приватних виконавців, розроблені в межах АПУ, подані на розгляд до Верховної Ради України.

Мова йде про законопроекти «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів». Ці проекти передбачають впровадження комбінованої системи виконання рішень і запровадження інституту приватних виконавців, визначають основи організації та діяльності з примусового виконання рішень державними та приватними виконавцями, їх завдання та правовий статус тощо.

Зазначені законопроекти були розроблені ініціативною групою в межах Комітету з конкурсного права за участі народного депутата України Руслана Сидоровича.

«2506а, 2507а та 2508а — номери законопроектів про докорінну реформу системи виконання судових рішень і виконавчої служби, які сьогодні Президент України вніс до Верховної Ради України. Це одна з дійсно концептуальних реформ, розроблених протягом останнього часу. Пройдено тривалий і важкий шлях від зародження ідеї та концепції цієї реформи до підготовки тексту та внесення його до ВРУ. Звісно. не все ідеально, але це значний крок вперед, навіть два кроки. Тепер справа за малим — це 226 голосів народних обранців», — коментує один з авторів проекту, член Правління АПУ Юліан Хорунжий («Аріо Кепітал Груп»).

Перед тим як потрапити на розгляд до Парламенту, проекти пройшли досить тривале обговорення серед професійної спільноти та за участі профільних державних органів — Державної виконавчої служби, Міністерства юстиції України, Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, Світового банку, під час круглих столів і на відкритих засіданнях Комітету з конкурсного права.

Проекти Закону України «Про виконавче провадження», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України зареєстровані у Парламенті за номерами 2506а, 2507а, 2508а відповідно.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?