Правники обговорили останні тенденції українського музичного ринку

ЛЬВІВ – 24 червня 2015 року.  Комітети Асоціація правників України  з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету та з інтелектуальної власності та рекламного права з разом з Львівським кластером інформаційних технологій та бізнес-послуг провели спільне засідання, присвячене темі: «Український музичний ринок VS авторські права в Інтернеті».

Експертами заходу витупили: Дмитро Гадомський, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, адвокат, партнер практики ІТ і медіаправа АО «Юскутум», Наталія Мещерякова, голова Комітету з інтелектуальної власності та рекламного права, керуючий партнер Експертного бюро з інтелектуальної власності, Назар Поливка, старший юрист практики IT і медіа права АО «Юскутум та Антон Полікарпов, старший юрист, керівник практики інтелектуальної власності АО «Arzinger».

Дмитро Гадомський розповів, чому боротьба з піратством в інтернеті - лише ілюзія розвитку бізнесу з продажу контенту. «Судові процеси, міліційні рейди і змови про чисте небо - це конвульсії старої системи бізнесу. Досить подивитися на те, як монетизує контент Spotify, Apple Music, Google Play, щоб зрозуміти: міліція - не кращий партнер у подібному бізнесі», - зазначив пан Дмитро.

Бонусом вечора став Назар Поливка, старший юрист практики IT і медіа права АО «Юскутум», який пролив світло на таємниці джазу як музичної форми. Шановані юристи багато говорили про «абстрактні» об’єкти права інтелектуальної власності, а Назар Поливка вдихнув життя в ці поняття та поділився своїм досвідом джазового музиканта.

Загалом захід був приурочений до фестивалю «Альфа Джаз» у Львові, тому й всі питання, які розглядалися, так чи інакше були пов’язані з музикою та музичними творами. Під час засідання правники також обговорили особливості використання музичних творів та образів виконавців на телебаченні і в рекламі. Крім того, вдалось проаналізувати сучасні тенденції монетизації в мережі. Не залишили поза увагою й питання  охорони прав інтелектуальної власності в рамках музичних фестивалів.

Варто зазначити, що наступнний захід відбудеться 11 липня 2015 року в Одесі й буде присвячений темі «Кіно в Інтернет: права власників, бажання споживачів та обов’язки провайдерів».

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?