Перспективи інтеграції українського агросектору на міжнародні ринки

КИЇВ — 23 квітня 2015 року. Відбувся круглий стіл Комітету з аграрного права Асоціації правників України на тему: «Перспективи інтеграції українського агросектору на міжнародні ринки та його адаптація до умов і стандартів Євросоюзу».

В обговоренні нагальних питань та перспектив розвитку аграрного сектору України в умовах реформаційних та євроінтеграційних процесів взяли участь правники, представники аграрного бізнесу та професійних об’єднань на аграрному ринку, експерти Міжнародної фінансової корпорації та проекту USAID АгроІнвест, а також представники Мінагрополітики та Аграрного фонду.

Відкриваючи круглий стіл Ігор Линник, голова Комітету з аграрного права АПУ, партнер Gryphon Investment Consulting Group, зазначив, що аграрний сектор не може продовжувати працювати в умовах відсутності системних державних підходів до його розбудови, практики придушення реального агровиробника, що працює «на землі», та тотальної корупції. «Однак сьогодні аграрний ринок все таки має перспективи стати локомотивом економічного відродження України, якщо агровиробники, влада та фахівці-практики об’єднають свої зусилля заради впровадження реальної та системної реформи».

Гарі Роше, керівник програми Міжнародної фінансової корпорації «Розвиток агрофінансування та агрострахування в Україні» (IFC, Група Світового банку) зазначив, що за понад 20 років незалежності Україна так і не спромоглася побудувати таку законодавчу систему та систему державного регулювання, які б забезпечили сталий розвиток АПК, хоча мала усі ресурси для цього. «Я маю надію, що за результатами нашої спільної кропіткої роботи в робочих групах при Мінагро ми, нарешті, матимемо результатом успішне впровадження необхідних реформ», — резюмував професор Роше.

Микола Гриценко, керівник напряму «Розвиток ринкової інфраструктури» проекту USAID АгроІнвест, звернув увагу присутніх на необхідність впровадження системи підтримки малих і середніх агровиробників, адже в країнах Європи саме такі виробники займають понад 60% ринку та є основним джерелом наповнення бюджету.

Павло Кулинич, старший юридичний радник проекту USAID АгроІнвест, та Олександр Поліводський, заступник голови Комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України, партнер ЮФ «Софія», порушили питання необхідності зваженого підходу до модних тенденцій дерегуляції та децентралізації, адже ми маємо не лише спростити ведення бізнесу в Україні, але й не зруйнувати систему контролю за безпечністю продовольчої продукції.

Ігор Чудовський, заступник голови Комітету з аграрного права АПУ, заступник генерального директора Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд», розповів про реалії та перспективи щодо ролі Аграрного фонду в забезпеченні продовольчої безпеки країни, подібні структури успішно працюють в країнах Європи та США. Водночас Тарас Кузьмич, начальник управління міжнародного співробітництва ПАТ «Аграрний фонд», зазначив, що сьогодні Аграрний фонд має можливість не лише виступати кредитором та інвестором у товаровиробництві всередині країни, але й планує стати популяризатором українського агарного ринку на міжнародній арені та гарантом залучення іноземних інвестицій.

Підводячи підсумки зустрічі, Ігор Линник запросив усіх до активної роботи в напрямі законотворення та лобіювання законів, спроможних забезпечити новий і сталий розвиток українського АПК.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?