Підвищення ефективності захисту господарюючих суб'єктів: діалог суддів, адвокатів та науковців

ХАРКІВ - 12 грудня 2014 року. В приміщенні господарського суду Харківської області відбувся круглий стіл на тему «Підвищення ефективності судового захисту суб’єктів господарювання». Співорганізаторами такого заходу виступили господарський суд Харківської області та Асоціація правників України.

Виступаючи на початку круглого столу, модератор заходу, суддя господарського суду Харківської області, к.ю.н. Тетяна Суярко  представила мету зібрання, а саме  обговорення практичних питань захисту прав господарюючих суб’єктів.

У свою чергу, голова Господарського суду Харківської області Віталій Усатий наголосив на тому, що проведення такого заходу  є знаковим і дуже важливим, перш за все тому, що такий круглий стіл проводиться на рівні місцевого господарського суду. «Так, адже саме суди першої інстанції знаходяться, так би мовити, найближче до людей, і в силу визначених законом повноважень відіграють чи не найважливішу роль у захисті прав суб’єктів господарювання», - зазначив він.

З вітальними словами також звернулися голова Відділення АПУ у Харківській області Оксана Кобзар, керуючий партнер ЮФ Felix, та голова Відділення АПУ у Запорізькій області Антон Монаєнко, проректор Класичного приватного університету.  Власне, він зазначив, що захід проходить також у контексті міжрегіонального співробітництва двох відділень у межах Всеукраїнського тижня права.

Особливості судової аргументації при переході до конституційної демократії стали предметом доповіді Станіслава Шевчука, судді Конституційного Суду України. Він висловив переконання у необхідності розширення нормотворчих та інтерпретаційних положень судів у своїй практиці і поступовому відходу від позитивістського уявлення про функцію права в суспільстві.

Забезпечення незалежності суддів та збереження спеціалізації судів - тема, що наразі найбільше хвилює представників Феміди. Саме тому, голова Комітету АПУ з процесуального права Анна Огренчук, керуючий партнер ЮГ LCF, розповіла про позицію Асоціації правників України щодо необхідності збереження господарських судів та представила напрацювання правників у сфері реформи судової системи. На продовження теми Олексій Бринцев, суддя Господарського суду Харківської області, представив обґрунтування необхідності існування господарських судів.

Якщо в питаннях забезпечення незалежності судів та збереження спеціалізації учасники круглого столу були одностайні, то в питаннях компенсації затрат адвокатів на судову допомогу думки розійшлись навіть у самих адвокатів.

Заключний блок питань стосувався застосуванню запобіжних заходів та заходів забезпечення позову. Під час дискусії судді вказували на дуже обережне застосування цього інструменту, адже законодавство передбачає притягнення судді до відповідальності за неправомірне застосування заходів забезпечення позову. У результаті з ефективного процесуального інструменту забезпечення виконання судових рішень цей інститут подекуди стає можливістю застосування тиску до суддів.

За результатами обговорення учасники круглого  столу схвалили спільну резолюцію, яка, після внесення всіх пропозицій, буде оприлюднена широкому загалу як результат тристороннього діалогу муж суддями, науковцями та адвокатами.

Асоціація правників України висловлює подяку Господарському суду Харківської області за продуктивну співпрацю та діалог, і переконана, що захід стане вагомим внеском в плідну взаємодію суддів, правників та науковців. 

Асоціація правників України також висловлює щиру вдячність юридичним фірмам Харкова ­- Felix, ILF, «Кібенко, Оніка і Партнери», «Шкребець і партнери» за підтримку круглого столу.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Офіційний прес-реліз Господарського суду Харківської області. 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?