Менеджмент та стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності

КИЇВ – 5 листопада 2014 року. Комітет з інтелектуальної власності Асоціації правників України провів круглий стіл для обговорення менеджменту та стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності в України.

Приводом до проведення засідання стало оприлюднення Державною службою інтелектуальної власності України Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власність на період до 2020 року. про це повідомила голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності та рекламного права, партнер МЮГ AstapovLawyers Наталія Мещерякова.

Про недоліки та позитивні риси стратегії розмовляли Ярослав Огнев'юк, партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова» та Олександр Мамуня, партнер ЮФ Aequo.

«Документ належним чином не структурований і містить багато загальних положень, а таку визначальну річ для стратегії як її мета ми знаходимо лише на 31 сторінці. Документ дає необ'єктивну оцінку стану законодавства, а в описі інституціональної бази не згадано про митні органи, органи виконавчої служби», - зазначив Ярослав Огнев’юк. На додачу до цього, у якості недоліків стратегії, він назвав відсутність чіткого механізму реалізації поставлених завдань. Більш того, за його словами, документ не враховує факт існування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та не відображає інтереси  правовласників.  

У свою чергу, Олександр Мамуня запропонував поглянути на стратегію розвитку інтелектуальної власності як на бізнес-стратегію та розкласти її на складові одиниці – з визначенням цілей та завдань, розподілом ролей та пошуком ресурсів та їх використанням.

За результатами обговорення, учасники дійшли висновку про необхідність розробки нової стратегії, яка б, в першу чергу, враховувала інтереси правовласників та суспільства. Учасник засідання дійшли згоди направити Держслужбі інтелектуальної власності та іншим профільним органам відкритого листа з  пропозиції делегувати експертів від імені АПУ до складу відповідної робочої групи.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?