Подкаст Lawyering Peace від PILPG: Девід Крейн — герой першого епізоду мінісерії Prospects for Peace in Ukraine
Україна зараз перебуває на переломному етапі своєї історії. У той час як триває повномасштабна російська агресія, перед Україною та її союзниками постає важливе завдання — досягнення справедливого та тривалого миру. Для цього потрібно вирішити низку складних питань, які виникатимуть під час мирних переговорів, а також справлятися з новими викликами в умовах нестабільного глобального порядку.
Саме ці теми розкриває мінісерія подкастів «Перспективи миру в Україні» (Prospects for Peace in Ukraine), яку в рамках серії Lawyering Peace запустила глобальна pro bono юридична фірма Public International Law and Policy Group (PILPG). У ґрунтовних дискусіях за участю українських та міжнародних експертів у галузі права, дипломатії та мирних переговорів розглядаються можливості й ризики, що постають перед нами, а також пропонуються чіткі та обґрунтовані аналізи щодо викликів та варіантів, що дозволяють досягти сталого миру.
Героєм першого епізоду мінісерії став професор Девід Крейн, видатний юрист-міжнародник, колишній головний прокурор Спеціального суду ООН для Сьєрра-Леоне, засновник Global Accountability Network, консультант щодо створення Спеціального трибуналу для України, член Наглядової ради Інституту прав людини АПУ. У розмові з ним обговорюються можливі моделі припинення вогню, дипломатія сили та зміни в глобальному порядку.
Цей подкаст — частина ширшого дискурсу про роль права в миротворчих процесах, який отримує все більше уваги й в українському контексті. Саме тому Асоціація правників України продовжує реалізацію проєкту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» з перекладу та видання книги Пола Р. Вільямса Lawyering Peace українською мовою. Це видання, яке незабаром вийде під назвою «Шлях примирення: як право формує стійкий мир», містить глибокий аналіз правових механізмів досягнення миру, що ґрунтується на практичному досвіді автора у понад двох десятках міжнародних переговорів.
Таким чином, українська правнича спільнота отримує не лише доступ до сучасної експертизи через подкасти, а й зможе ознайомитися з ключовим текстом, що вже став настільною книгою для юристів-миротворців у різних куточках світу.
Переглянути епізод можна нижче:
Теги: трибунал, співпраця АПУ, GAN
__
Матеріал підготовлено в межах проєкту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію ВГО «Асоціація правників України» і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».