АПУ та Міноборони провели семінар для адвокатів щодо запитів на військову частину для отримання інформації

Комітет Асоціації правників України з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів спільно з Головним управлінням військової юстиції Міністерства оборони України 1 лютого провів семінар для адвокатів «Запити на військову частину для отримання інформації при представленні інтересів військовослужбовців».

Модератором семінару виступив Ілля Костін, член Правління АПУ, лейтенант юстиції. Доповідачами були Ярослав Борисочев, помічник командира військової частини А2167 з правової роботи — начальник юридичної служби, майор юстиції, та Тарас Безпалий, Голова Комітету АПУ з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів, начальник Відділу захисту прав військовослужбовців Головного управління військової юстиції Міноборони, старший лейтенант юстиції.

На семінарі обговорили різноманітні аспекти взаємодії адвокатів, котрі представляють інтереси військовослужбовців, з військовими частинами задля отримання інформації. Дискусія розпочалася з питань загальної організації та порядку розгляду звернень громадян й адвокатів у військовій частині з огляду на специфіку виконання завдань останньою.

Далі учасники заходу розглянули проблеми, пов'язані з наданням інформації, що містить гриф «для службового користування» чи державну таємницю. Окрему увагу було приділено дотриманню строків розгляду звернень громадян й адвокатів військовими частинами, а також відповідальності їхніх посадових осіб за порушення цих строків.

Іще одним питанням до обговорення на семінарі стали використання технічних засобів для надання відповідей на звернення громадян та проблеми організації надсилання відповідей у військовій частині.

Присутні на семінарі адвокати поставили запитання доповідачам, а також подискутували з ними.

У вас є цікава ідея заходу?