Особливості судочинства Англії: підсумки онлайн-інтерв'ю з англійським солістором

КИЇВ — 29 квітня 2021 року. Нещодавно ми розпочали спеціальну рубрику з огляду іноземної судової практики, перші серії якої були присвячені англійському досвіду. Та як виглядає судова система Англії зсередини? Про це дізналися під час онлайн-зустрічі Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини з Андрієм Бєлкою, англійським соліситором, старшим юристом CIS London & Partners LLP. Традиційний модератор — Голова Комітету АПУ Микита Жуков.

Образ англійського юриста: від міфів до реальності

Андрій Бєлка зауважив, що професія адвоката, як і в Україні, охоплює доволі широкий спектр галузей і питань, тому обмежити облік англійського правника в конкретному образі неможливо. Разом із тим «завдяки чи попри COVID-19» юристи мають змогу працювати з будь-якого куточка світу. І, хоча є й низка обмежень для виїзду з країни, найчастіше через data protection. 

Щодо участі в судових процесах дистанційно спікер зауважив: саме зараз більшість з них переведено до формату онлайн, тому перешкод для цього немає.

Про особливості судового процесу в Англії

У Великобританії існує три окремих правових системи: Англії та Уельсу, Шотландії, Південного Уельсу. При цьому, юрист, кваліфікований в Англії не має права надавати послуги в Уельсі (і навпаки). А от судова система є заміксованою з декількох варіацій:

«Додатково до розрізненої структури існує система трибуналу. По суті, це органи, що виконують роль судів, які забрали на себе спеціалізовані спори та мають власне процесуальне законодавство (яке моментами менш формалізоване за суди звичайних юрисдикцій)»

Більше про поділ судів

Спікер зауважив, що в Англії, з огляду на ціну позиву визначається, по-перше, суд, який розглядатиме справу, а, по-друге — процесуальний порядок, в якому вона розглядатиметься:

«Чим більша сума позову, тим продуктивніше та прискіпливіше він розглядатиметься».

Андрій Бєлка уточнив, що в Англії є розподіл позовів за сумами: 1. до 10 тисяч фунтів (380 тис грн), 2. до 25 тисяч фунтів (майже 1 млн грн) і 3. понад 95 тис фунтів. Справи до 100 тис фунтів розглядаються районними судами, а понад — найвищими судами.

*До вищих судів Англії належать: Верховний Суд, який включає Високий Суд, Апеляційний Суд і Суд Корони. До нижчих судів належать суди графств і магістратські суди.

Інтереси клієнтів у суді Англії може представляти як адвокат, так і будь-яка особа з повною вищою юридичною освітою. Залежить це від рішення судді, який може дозволити виключення зі стандартного правила (захист виключно адвокатом).

Андрій Бєлка також розповів про особливості конституційної юстиції, та шляхи й можливості отримання адвокатського свідоцтва в Англії іноземним юристом.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?