Комітет АПУ звернувся до АМКУ та Комітету ВРУ щодо вдосконалення антимонопольного законодавства

КИЇВ — 15 жовтня 2020 року. У своїх зверненнях експерти Комітету АПУ з конкуренційного права наголосили на необхідності удосконалення законодавства в цій сфері відносин і сприянні АПУ державним інституціям у процесі реформування.

АМКУ & юридична невизначеність

Комітет АПУ з конкуренційного права направив відкритого листа Голові Антимонопольного Комітету України Ользі Піщанській. У своєму зверненні експерти Комітету АПУ: 1. акцентували увагу на аспектах правового регулювання вертикальних обмежень, що створюють юридичну невизначеність щодо можливості застосування суб'єктами господарювання договорів комісії при продажі товарів, 2. окреслили можливі шляхи врегулювання такої ситуації та 3. запросили АМКУ до їх обговорення. 

Нагадаємо, що 31 липня Комітет АПУ звернувся до АМКУ за роз’ясненнями щодо застосування конкуренційного законодавства до договорів комісії в частині їх звільнення від оцінки як вертикальних узгоджених дій.

1 вересня АМКУ у своїй відповіді висловив позицію, що договори комісії наразі не охоплюються таким винятком.

Враховуючи, що в такому випадку виникає юридична невизначеність щодо відповідності конкуренційному законодавству укладення договорів комісії між суб'єктами господарювання, правники Комітету АПУ підготували правову позицію для її обговорення з АМКУ.

Детальніше ознайомитися з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

Комітет ВРУ & антимонопольна реформа

Експерти Комітету АПУ звернулися й до Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи щодо обговорення давно очікуваного законопроєкту в сфері захисту економічної конкуренції. Мета  підвищення ефективності правового регулювання відносин.

Нагадаємо, що 14 квітня АПУ надіслали до Комітету ВРУ пропозиції до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкуренційно-антимонопольної реформи» № 2730-2, з проханням розглянути їх із запрошенням представника АПУ.

Розгляд законопроєкту до цього часу не відбувся, натомість актуальність вирішення проблемних питань, на яку він спрямований, продовжує зростати. Детальніше ознайомитися з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?