Звернення Комітету АПУ до АМКУ щодо проєкту розпорядження «Про затвердження Методики визначення меж ринків у сфері медіа»

Комітет АПУ з конкуренційного права розглянув оприлюднений на офіційній вебсторінці Антимонопольного комітету 23 травня 2024 року проєкт розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження Методики визначення меж ринків у сфері медіа».

Підставою для розроблення Методики є Закон України «Про медіа», а саме норми статті 7 цього Закону.

Проаналізувавши норми Проєкту Методики Комітет з конкуренційного права пропонує АМКУ розглянути можливість забезпечити поетапне введення цього документу в дію, де першим етапом є прийняття Методики, напрацювання практики її застосування, а далі узагальнення власної практики, вивчення практики ЄС та доопрацювання Методики. І вже лише на останньому етапі має відбутися  затвердження Методики та реєстрація в Міністерстві юстиції України з наданням їй статусу нормативно-правового акту. Така пропозиція пов’язана з тим, що законодавство України про медіа є досить новим і практика його застосування, особливо в частині ідентифікації ринків, оцінки рівня ринкової влади фактично відсутня. При цьому попередній досвід, що був напрацьований АМКУ щодо цих ринків, може бути нерелевантним у зв’язку з прискореною трансформацією відносин на цих ринках та суттєвою зміною правил регулювання.

З повним текстом листа Комітету АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?