Калькулятор для розрахунку ймовірності реструктуризації: інструкція з використання

КИЇВ  13 квітня 2020 року. Упродовж майже двох місяців триває pro bono проект «Надання консультацій із питань відновлення платоспроможності фізичних осіб». Реалізовується він АПУ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Шестеро фахових юристів надають безкоштовну дистанційну допомогу доброчесним позичальникам, яким не пощастило потрапити до боргової ями.

Калькулятор для розрахунку ймовірності реструктуризації

В рамках проекту було розроблено спеціальний калькулятор для розрахунку щомісячних виплат  він дає змогу оцінити спроможність боржника-фізичної особи погасити кредит за новими умовами. Інструмент вже оцінили та погодили банки, у розпорядженні яких знаходиться найбільша кількість проблемних кредитів (АТ КБ «ПриватБанк», Альфа-Банк»). Ситуація ж, яка виникла через глобальну фінансову кризу 2008-2009 рр. є невигідною та несприятливою для подальшого розвитку банків, саме тому вони зацікавлені в питанні реструктуризації кредитів. Відповідно — перебувають по один бік з боржниками та готові сприяти вирішенню їх проблем.

Калькулятор містить:

 Анкету розрахунку умов реструктуризації іпотечних кредитів в іншій валюті;

 Орієнтовні умови реструктуризації;

 Графік виплат для реструктуризації  кредиту;

 Орієнтовний графік щомісячних виплат;

 Допоміжні розрахунки;

 Словничок;

 Текст умов реструктуризації.

Уточнення щодо оподаткування ПДФО сум прощення заборгованості за кредитами в іноземній валюті:

1. Прощення основної суми кредиту (тіла) за умовами п.5 ПП Кодексу з процедур банкрутства звільняється від оподаткування ПДФО за пунктом 165.1.59. Банки, як податкові агенти зобов'язані вказати суму прощення в податковій формі 1-ДФ за кодом 193. 

2. Прощення основної суми кредиту за іншими кредитами в іноземній валюті теж має норму Податкового кодексу для визначення можливості звільнення від ПДФО (пункт 8 Підрозділ 1 Розділу ХХ Перехідних положень).

3. Прощення заборгованості іншої суми кредиту, наприклад, проценти, комісії, інші витрати за кредитом, не є об'єктом оподаткування/доходом фізособи. Тому при прощенні зобов'язання за ПДФО не виникають.

*Інформація, надана боржниками, є конфіденційною та підлягає нерозголошенню.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК