Калькулятор для розрахунку ймовірності реструктуризації: інструкція з використання
КИЇВ — 13 квітня 2020 року. Упродовж майже двох місяців триває pro bono проект «Надання консультацій із питань відновлення платоспроможності фізичних осіб». Реалізовується він АПУ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Шестеро фахових юристів надають безкоштовну дистанційну допомогу доброчесним позичальникам, яким не пощастило потрапити до боргової ями.
Калькулятор для розрахунку ймовірності реструктуризації
В рамках проекту було розроблено спеціальний калькулятор для розрахунку щомісячних виплат — він дає змогу оцінити спроможність боржника-фізичної особи погасити кредит за новими умовами. Інструмент вже оцінили та погодили банки, у розпорядженні яких знаходиться найбільша кількість проблемних кредитів (АТ КБ «ПриватБанк», Альфа-Банк»). Ситуація ж, яка виникла через глобальну фінансову кризу 2008-2009 рр. є невигідною та несприятливою для подальшого розвитку банків, саме тому вони зацікавлені в питанні реструктуризації кредитів. Відповідно — перебувають по один бік з боржниками та готові сприяти вирішенню їх проблем.
Калькулятор містить:
— Анкету розрахунку умов реструктуризації іпотечних кредитів в іншій валюті;
— Орієнтовні умови реструктуризації;
— Графік виплат для реструктуризації кредиту;
— Орієнтовний графік щомісячних виплат;
— Допоміжні розрахунки;
— Словничок;
— Текст умов реструктуризації.
Уточнення щодо оподаткування ПДФО сум прощення заборгованості за кредитами в іноземній валюті:
1. Прощення основної суми кредиту (тіла) за умовами п.5 ПП Кодексу з процедур банкрутства звільняється від оподаткування ПДФО за пунктом 165.1.59. Банки, як податкові агенти зобов'язані вказати суму прощення в податковій формі 1-ДФ за кодом 193.
2. Прощення основної суми кредиту за іншими кредитами в іноземній валюті теж має норму Податкового кодексу для визначення можливості звільнення від ПДФО (пункт 8 Підрозділ 1 Розділу ХХ Перехідних положень).
3. Прощення заборгованості іншої суми кредиту, наприклад, проценти, комісії, інші витрати за кредитом, не є об'єктом оподаткування/доходом фізособи. Тому при прощенні зобов'язання за ПДФО не виникають.
*Інформація, надана боржниками, є конфіденційною та підлягає нерозголошенню.