Надання безоплатних консультацій із питань відновлення платоспроможності фізичних осіб

Проект «Надання безоплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб» реалізується Асоціацією правників України, завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Ключова цільова аудиторія проекту — громадяни, які не мають змоги розрахуватися за своїми борговими зобов’язаннями вчасно та в повному обсязі через певні негативні подій в їхньому житті чи внаслідок двох фінансових криз.

Безоплатні консультації надаються щодо:

— аналізу боргових зобов’язань боржника (кредитних договорів та договорів забезпечення);

— визначення можливості застосування реструктуризації валютних кредитів, передбаченого Кодексом;

— розрахунку орієнтовних сум та строків погашення боргів або надання рекомендацій щодо альтернативних способів погашення заборгованості.

Для отримання консультацій необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. У разі виникнення питань звертайтеся за номером телефону: 0 800 33 94 64.

Мета проекту — долучення правничої спільноти до надання безкоштовних консультацій громадянам із питань їхньої неплатоспроможності.

Завдання проекту:

— підвищення поінформованості серед населення стосовно процедури відновлення платоспроможності фізичних осіб та реструктуризації кредитної заборгованості;

— залучення професійної правничої спільноти до надання безоплатної допомоги соціально вразливим верствам населення;

— проведення серії публічних роз’яснювальних заходів щодо неплатоспроможності фізичних осіб у різних регіонах України;

— підготовка правниками, які надаватимуть консультації у рамках проекту, методичних рекомендацій щодо процедур відновлення платоспроможності фізичних осіб для Координаційного центру безоплатної правової допомоги та для юридичних клінік;

— підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань неплатоспроможності фізичних осіб;

— передача напрацювань у рамках проекту представникам системи надання безоплатної правової допомоги, банкам, Незалежній асоціації банків України, юридичним клінікам та іншим зацікавленим сторонам.

Учасниками проекту є:

Професійні правники, які надаватимуть безоплатні консультації громадянам з питань відновлення платоспроможності у телефонному режимі та електронною поштою. Консультанти знаходяться у Києві, Запоріжжі, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові. 

Ключова цільова аудиторія проекту  громадяни, які не спроможні розрахуватися за боргами вчасно та в повному обсязі через певні негативні події чи внаслідок двох фінансових криз.

Правова допомога надається добропорядним позичальникам, які справді неспроможні виплатити борги. Особлива увага приділяється позичальникам із простроченими іпотечними кредитами в іноземній валюті. Для таких випадків Кодекс передбачає тимчасові пільгові умови реструктуризації кредитів.

Очікувані результати проекту:

1. Підвищення поінформованості населення щодо процедур відновлення платоспроможності, передбачених Кодексом;

2. Підготовка методичних рекомендацій щодо процедур відновлення платоспроможності фізичних осіб для Координаційного центру безоплатної правової допомоги;

3. Підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань неплатоспроможності фізичних осіб;

4. Інформування соціально вразливих категорій громадян про процедури відновлення платоспроможності та реструктуризацію кредитної заборгованості фізичних осіб;

5. Надання допомоги з питань неплатоспроможності центрами безоплатної правової допомоги.

Партнер проекту:

Проект реалізується Асоціацією правників України, завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Крім того, ви можете скористатися файлом-калькулятором для розрахунку реструктуризації боргу, розмішеним на сайті АПУ у розділі Проекти «Надання безплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб». Даний калькулятор розрахує суму щомісячних виплат та пояснить основні умови реструктуризації. З його допомогою ви зможете попередньо оцінити свою спроможність погасити кредит за новими умовами.

Завантажити калькулятор для реструктуризації кредиту (xlsx).

За умови, якщо у вас виникнуть питання, звертайтеся за номером телефону 0 800 33 94 64, або на адресу електронної пошти project@uba.ua

    

Керівник проекту — Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, старший партнер АО «Юридична фірма «Аріо».

Менеджерка проекту — Олександра Мотрич, тел. 044 492 88 48, e-mail: project@uba.ua

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ